Puitn, irański dron

i

Autor: AP Puitn, irański dron

Wojna na Ukrainie

Putin ma nowy kłopot na froncie. "Irańskie drony przestają działać na mrozie"

2022-12-05 11:15

Rosjanie nakupili irańskich dronów, a nawet całą technologię ich produkcji, a tymczasem okazało się, że... drony te nie radzą sobie z zimą. "Drony są wykonane z plastiku i materiałów, które źle reagują na mróz" – powiedział pomocnik dowódcy Sił Połączonych Jewhen Siłkin.

Irańskie drony dla Putina nie nadają się na zimę?! "Drony są wykonane z plastiku i materiałów, które źle reagują na mróz"

Rosyjska armia od sierpnia atakuje Ukrainę dronami irańskiej produkcji, ale już drugi tydzień nalotów przy użyciu tej technologii nie ma. Co się stało? Początkowo Jurij Ihnat, rzecznik sił powietrznych Ukrainy mówił, że pierwsza partia irańskich dronów po prostu już się skończyła i Putin czeka na dostawy. Również analitycy z Conflict Intelligence Team (CIT) uważali, że Rosji skończyły się drony Shahed-136, ponieważ rosyjskie wojsko przestało je aktywnie wykorzystywać w wojnie na Ukrainie. Teraz jednak pojawiła się na ten temat nowa teoria. "Drony są wykonane z plastiku i materiałów, które źle reagują na mróz" – powiedział pomocnik dowódcy Sił Połączonych Jewhen Siłkin w ukraińskiej telewizji. "Obecnie obserwujemy loty szkoleniowe lotnictwa bombowego, a użycie dronów na razie wstrzymano" – stwierdzi wojskowy, dodając, że dzięki pomocy z Zachodu Ukraina jest w stanie zestrzeliwać obecnie około 75-80 proc. rosyjskich rakiet. Ostatni zmasowany atak na obiekty ukraińskiej ifranstruktury miał miejsce 23 listopada. Miliony ludzi zostały z tego powodu bez prądu i ogrzewania.

"Washington Post": Iran pomaga Rosji w wojnie na Ukrainie. Reżim w Teheranie sprzedał Putinowi zabójczą technologię

Teheran aktywnie wspiera Władimira Putina w wojnie na Ukrainie, sprzedając mu drony. Oficjalnie Iran zaprzecza, ale zachodni wywiad nie ma wątpliwości, że to pochodzące z Iranu drony odpowiadają za zmasowane ataki na ukraińskie miasta. Władimir Putin podpisał nawet tajne porozumienie z Iranem w sprawie wojny na Ukrainie - yakie bardzo niepokojące doniesienia opublikował "The Washington Post", powołując się przy tym na trzy źródła w zachodnich wywiadach. Teheran zgodził się podobno na długofalową pomoc wojskową dla Rosji przeciwko Ukrainie, a konkretnie na rozpoczęcie produkcji swoich dronów na terenie Federacji Rosyjskiej. Putin chce wyprodukować setki dronów u siebie i używać ich wszystkich przeciwko ukraińskim celom infrastruktury krytycznej oraz przeciwko cywilom.

Sonda
Czy wierzysz, że Putin zostanie zabity?

QUIZ. Czy znasz stare polskie piosenki wojskowe? Same klasyki, 7/10 to mus!

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij tekst piosenki. "Dziś do ciebie przyjść nie mogę / Zaraz idę..."
Marcin Krzyżanowski: "Reakcja Zachodu powoduje, że sami wpychamy Iran w objęcia Rosji" [Raport Walczaka]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają