Rakieta Elona Muska spadła mi do ogródka! Szokujące przeżycie rolnika

i

Autor: Shutterstock Rakieta Elona Muska spadła mi do ogródka! Szokujące przeżycie rolnika

Ogromny kosmiczny odpad

Rakieta Elona Muska spadła mi do ogródka! Szokujące przeżycie rolnika

2022-08-03 12:10

Czegoś takiego spokojny farmer z głębokiej australijskiej prowincji zupełnie się nie spodziewał. Życie Micka Minersa zmieniło się w jednej chwili, kiedy nagle jego dzieci usłyszały potężny huk, a on poszedł na obchód farmy, by zobaczyć co się stało. Na własnym polu znalazł ni mniej, ni więcej, tylko trzymetrowy fragment statku kosmicznego produkcji Elona Muska. Naukowcy już to potwierdzili!

Trzymetrowy kawałek statku kosmicznego Elona Muska spadł na gospodarstwo australijskiego farmera. Chodzi o Crew-1 i SpaceX

To był zwyczajny lipcowy dzień na australijskiej prowincji. Ale nagle stało się coś, co wstrząsnęło mieszkańcami niepozornej farmy w Nowej Południowej Walii. Życie rolnika Micka Minersa zmieniło się w jednej chwili, kiedy nagle jego dzieci usłyszały potężny huk! Zaniepokojony Australijczyk poszedł na obchód farmy, by zobaczyć co się stało. W pewnym momencie zauważył coś bardzo dziwnego. Coś, co z oddali wyglądało jak spalone drzewo. Czyżby uderzył piorun? Nie było przecież żadnej burzy! Mick Miners podszedł bliżej i zobaczył zwęglony kawał jakiejś maszyny wystający z ziemi. Zawiadomił służby i sprawa została nagłośniona. Co się okazało? Otóż do ogródka australijskiego farmera spadł fragment statku kosmicznego Elona Muska! Naukowcy już to potwierdzili. Jak powiedział Brad Tucker z Australian National University w programie Ben Fordham Live, chodzi o kawałek Crew-1 wyprodukowanego przez SpaceX, obecnego w przestrzeni kosmicznej od listopada 2020 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Krokodyl rozerwał żywcem 32-latkę! Potworny atak nad rzeką

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pędziła autem pod prąd! Zabiła kobietę i pięcioro dzieci, ojciec przeżył

Sonda
Czy rzuciłbyś pracę, gdybyś miał miliardy dolarów?

Według Tuckera to część pojazdu kosmicznego, która rutynowo odrywa się od maszyny, kiedy kosmonauci wracają na Ziemię. Coś jednak poszło niezgodnie z planem, bo kosmiczny śmieć miał rozpaść się w atmosferze i runąć do oceanu. Jak przewiduje ekspert, Mick Miners może teraz na całym zdarzeniu zarobić - zarówno w przypadku, gdyby SpaceX zażądało zwrotu kosmicznego odpadu, jak i wtedy, gdyby zechciał sprzedać kawałek rakiety jakiemuś kolekcjonerowi. SpaceX Crew-1 to rozpoczęty 15 listopada 2020 roku pierwszy operacyjny lot kapsuły Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Skoczyła na bungee, uderzyła o ziemię i zginęła! Szokujące WIDEO pokazuje ostatnie chwile

PRZECZYTAJ TAKŻE: Oto kochanka Micka Jaggera w bikini! On ma 79 lat lat, ona 35

Quiz. Tajemniczy świat kosmosu. Większość pada na szóstym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Którą planetą w kolejności od Słońca jest Mars?
Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?