Rekordowo drogie paliwo i prąd! Rząd będzie rozdawał bony i kontrolował ceny?

2021-10-18 13:44

Rząd wesprze najbiedniejszych mieszkańców z powodu gwałtownie rosnących cen paliw? Na taki pomysł wpadły władze Francji. Rząd zastanawia się nad wprowadzeniem specjalnych bonów paliwowych dla osób o najniższych dochodach. Rozważana jest także interwencja państwa i kontrola cen na stacjach paliw.

Rosnące ceny paliw sprawiają, że kierowcy łapią się za głowę. Nie tylko w Polsce sytuacja staje się bardzo trudna dla przeciętnego użytkownika samochodu czy właściciela firmy. Także we Francji ceny paliw szaleją. Tam jednak władze postanowiły pomóc obywatelom w tej trudnej sytuacji. Jednak nie wszystkim, a tylko tym najbiedniejszym. Jak powiedział w poniedziałek minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire, rząd zastanawia się nad wprowadzeniem specjalnych bonów paliwowych dla osób o najniższych dochodach. Rozważana jest także interwencja państwa i kontrola cen na stacjach paliw, a także limit cen gazu i energii elektrycznej.

NIE PRZEGAP: Zmiana czasu na zimowy 2021. To koniec zmiany czasu?

NIE PRZEGAP: Księżniczka szczerze o swoim małżeństwie! Zakochała się w BARMANIE!

Sonda
Czy przydzielane bonów paliwowych najbiedniejszym jest sprawiedliwe?

Władze Francji wydadzą 5,6 miliardów euro na ochronę obywateli z powodu rosnących cen energii - zapewnił Bruno La Laire w telewizyjnym wywiadzie. Jak odpowiada na zarzuty opozycji, która wytyka rządowi korzystanie na rosnących cenach paliw i energii elektrycznej? - Państwo nie zarabia w czasach kryzysu energetycznego - uważa Le Maire. Pomysły francuskich władz spotkały się z powątpiewaniem. Prezes Związku Przemysłów Naftowych Olivier Gantois stwierdził, że obniżanie cen paliw nie będzie łatwe.

NIE PRZEGAP: Chiny wystrzeliły pocisk! Może przenosić broń jądrową. USA zostały w tyle?

NIE PRZEGAP: Brat Meghan Markle szokuje! Mówi o rozpadzie małżeństwa z księciem

EKG 2021. Adam Czyżewski. Chcesz płacić mniej za paliwo? Główny ekonomista Orlen wyjaśnia skąd różnice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE