Zmiana czasu na zimowy 2021. To koniec zmiany czasu?

2021-10-18 7:50

Czy będzie koniec zmiany czasu? Czy w tym roku przestawimy zegarki po raz ostatni? Dwa lata temu takie propozycje wysuwały władze Unii Europejskiej. Od tego czasu prace trwają. Czy to już koniec zmiany czasu? Kiedy przestawiamy zegarki w tym roku, kiedy dokładnie wypada zmiana czasu na zimowy w 2021 roku? Przeczytaj, żeby nie zaspać!

Kiedy jest zmiana czasu z letniego na zimowy? Jesień już w pełni, a wielu z nas nie pamięta, kiedy dokładnie przestawiamy zegarki i czy zyskujemy jedną godzinę, czy też ją tracimy. Zmiana czasu 2021 z letniego na zimowy będzie mieć miejsce w nocy z 30 na 31 października, w tym roku zatem z soboty na niedzielę. Zegarki przestawimy o godzinie trzeciej w nocy o godzinę do tyłu, a zatem na godzinę drugą. A przecież dwa lata temu przez Unię Europejską przetoczyła się wielka debata na temat zmiany czasu, a Komisja Europejska i Parlament Europejski zaczęły prace nad likwidacją zmiany czasu. Czy to ostatnia zmiana czasu z letniego na zimowy? Prace Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego nad likwidacją zmiany czasu zostały wyhamowane przez pandemię koronawirusa, ale także przez same państwa członkowskie. Dlaczego?

NIE PRZEGAP: Księżniczka szczerze o swoim małżeństwie! Zakochała się w BARMANIE!

NIE PRZEGAP: Brat Meghan Markle szokuje! Mówi o rozpadzie małżeństwa z księciem

Sonda
Jesteś za zniesieniem zmiany czasu?

Co prawda badania wykazały, że aż 84 proc. mieszkańców Unii Europejskiej uważa, że należy znieść zmianę czasu, to na ten temat muszą wypowiedzieć się władze poszczególnych państw członkowskich. I tak w Polsce Sejm zaczął prace nad likwidacją zmiany czasu, tyle że bez decyzji unijnych władz nie możemy sami znieść wymogu przestawiania zegarków o godzinę. Z kolei Portugalia właśnie poinformowała unijne władze, że woli pozostać przy aktualnych zasadach i zachować zmianę czasu. Tak więc obecny stan rzeczy może się zarówno utrzymać, jak i zostać zmieniony, a decydują władze unijne.

NIE PRZEGAP: James Bond chodzi po gejowskich barach! W końcu się przyznał

NIE PRZEGAP: Szok! Brytyjska księżna ujawniła swoją dietę. Nie unika alkoholu

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Cudów się nie spodziewaj, od 8 pkt jesteś już kozakiem

Pytanie 1 z 10
Prezydentem Polski w momencie wybuchu II Wojny Światowej był:
M jak mama - Jak przygotować niemowlę do zmiany czasu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE