Rosjanie zlikwidują Elona Muska? Miliarder odpowiada na groźby szefa agencji kosmicznej

i

Autor: AP Elon Musk ma powody do obaw?

Rosja zlikwiduje Elona Muska? Miliarder odpowiada na groźby szefa agencji kosmicznej

2022-05-09 9:23

Tego jeszcze nie było! Rosja wzięła na celownik najbogatszego człowieka świata, Elona Muska! Dmitrij Rogozin, szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos, zagroził miliarderowi, że za przekazanie Ukrainie systemu łączności satelitarnej Starlink "będzie musiał odpowiedzieć jak dorosły". Elon Musk zareagował błyskawicznie, a wpisem na Twitterze zaniepokoił swoją mamę.

"Według naszych informacji Pentagon realizuje dostawę i transmisję internetu ze Starlink dla Sił Zbrojnych Ukrainy. Elon Musk jest więc zaangażowany w zaopatrywanie sił faszystowskich na Ukrainie środkami wojskowymi. I będzie musiał za to odpowiedzieć jak dorosły, ​​bez względu na to, jak jest głupi" - takie słowa pojawiły się w niedzielę, 8 maja, na Telegramie, na profilu należącym do Dmitrija Rogozina, szefa rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos. Jak przypomina "Ukraińska Prawda", amerykański miliarder rzeczywiście zaczął zaopatrywać Ukrainę w szybki internet po tym, jak z taką prośbą zwrócił się do niego ukraiński wicepremier i minister ds. transformacji cyfrowej, Mychajło Fiodorow. Słowa Rogozina, słynącego z nieprzemyślanych wypowiedzi, trudno odbierać inaczej niż jak groźby. Tym bardziej po tym, co wypłynęło z jego ust niewiele wcześniej. Stwierdził bowiem, że zniszczenie wszystkich krajów NATO zajęłoby Rosji... pół godziny. Co na to wszystko Elon Musk? Bogacz błyskawicznie odniósł się do gróźb, jakie zostały skierowane w jego stronę.

CZYTAJ TAKŻE: 15-latka z przestrzelonymi nogami wiozła rannych przez 30 kilometrów. "Bolało, ale jechałam dalej"

CZYTAJ TAKŻE: Żona zachęcała go, by GWAŁCIŁ Ukrainki. Rosyjski żołnierz właśnie został pojmany!

Express Biedrzyckiej - Adam Kobieracki: To Rosja szczekała, nie NATO

W nocy z niedzieli na poniedziałek (8/9 maja) Elon Musk zamieścił na Twitterze niepokojący wpis. Na tyle niepokojący, że przeraził jego mamę. Założyciel Tesli napisał: "Jeśli nagle umrę w tajemniczych okolicznościach, miło było was poznać". Maye Musk, matka miliardera, odpowiedziała: "To nie jest śmieszne!".

CZYTAJ TAKŻE: Putin ma nowy cel? Dziesięć krajów będzie następny! "Apetyt Moskwy wstecz"

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?
Nasi Partnerzy polecają