Strzelanina pod domem Trumpa. Waszyngton sterroryzowany. Mordercy strzelali z karabinów

2019-09-20 8:06 PMar
Biały Dom w niebezpieczeństwie
Autor: AP

Wstrząsające wieści z Waszyngtonu. Na ulicach stołecznego miasta późnym wieczorem doszło do strzelaniny, w wyniku której Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych. Co więcej, do zdarzeń doszło tych w niedalekiej okolicy Białego Domu, w którym rezyduje zwykle Donald Trump. Jakby tego było mało, NBC Washington poinformowało, że kilkadziesiąt minut po pierwszych dramatycznych wydarzeniach w innej części miasta postrzelone zostały trzy osoby. Choć obecnie sytuacja jest rzekomo unormowana, to trwają poszukiwania "dwóch mężczyzn uzbrojonych w karabiny typu AK".

Do strzelaniny doszło na skrzyżowaniu ulicy 14. i Columbia Road, ok. 3 km od Białego Domu w czwartek ok. godziny 22 czasu lokalnego (ok. 4 rano w Polsce). Policja szybko odpowiedziała na zgłoszenie "zmasowaną akcją". Na miejsce wydarzeń przyjechało także kilka karetek pogotowia. Według stacji FOX 5 DC, postrzelonych zostało pięciu mężczyzn - spośród których jeden zmarł - oraz kobieta. Poszkodowani trafili do okolicznych szpitali z ranami postrzałowymi. Część z nich znajduje się w stanie ciężkim. Wśród rannych nie ma dzieci.

Nie wiadomo kto i dlaczego strzelał.

NBC Washington donosi, że strzały padły najprawdopodobniej z przejeżdżającego samochodu. Funkcjonariusze szukają nissana, którym podróżowało dwóch mężczyzn prawdopodobnie posiadających strzelby.

Miejscowa policja podała również, że ok. godziny 23 w innej części stolicy USA zostały postrzelone 3 osoby! Policja nie ma jednak w tej chwili poszlak wskazujących na to, że obie strzelaniny są ze sobą powiązane.

Obecnie policja przegląda nagrania z monitoringu i przesłuchuje świadków.

Najnowsze