Kto będzie mógł wejść do specjalnego pomieszczenia?

i

Autor: AP Takiego miejsca jeszcze nie było!

Unia Europejska buduje specjalny bunkier. Wpuści tam tylko 100 osób! Wszystko przez Putina

2022-07-11 13:33

Ma kosztować aż 8 milionów euro (prawie 40 milionów złotych) i pomieścić nie więcej niż około 100 osób. Specjalna sala ma powstać w Brukseli i być otoczona klatką izolacyjną. Jak donoszą media, Unia Europejska już zleciła budowę pomieszczenia, które jest potrzebne w dużej mierze ze względu na rosyjską agresję na Ukrainę. Kto będzie mógł się w nim ukryć?

O wyjątkowej inwestycji, jaką zleciła Unia Europejska donosi EU Observer. W Brukseli powstaje właśnie wart 8 milionów euro bezpieczny bunkier, który będzie przeznaczony do zadań specjalnych. W wygłuszonej, otoczonej klatką izolacyjną i pozbawionej internetu komorze zmieści się około 100 osób: do 34 liderów i ich 34 asystentów, a także personel protokolarny, techniczny i gastronomiczny. "UE ma 27 członków, ale w przyszłości może się rozszerzyć, a bezpieczny pokój będzie również wykorzystywany do spotkań niższego szczebla przez ambasadorów i wyższych urzędników UE" - przypomina serwis.

Tajny bunkier dla unijnych przywódców. Telefony zostawią na zewnątrz

Przed wejściem do specjalnej kabiny będzie trzeba zdeponować telefony, laptopy, inteligentne zegarki, elektroniczne breloki, a nawet aparaty słuchowe. Specjalne pomieszczenie ma bowiem służyć do odbywania ściśle tajnych rozmów i spotkań. Jak podaje EU Observer, obiekt ma być gotowy do 2024 roku, a powstanie na terenie kompleksu Rady UE w Brukseli. Potrzeba budowy takiego miejsca pojawia się w obliczu wojny na Ukrainie.

CZYTAJ TAKŻE: To OSTATNIE chwile Putina? Traci wzrok, nie pamięta co mówi, ma potworne migreny

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Unia Europejska osłabia wysiłek Ukrainy

Bunkier w Brukseli: dokładna kontrola po każdym spotkaniu

Bunkier powstaje z obawy o aktywność rosyjskich szpiegów. Jak jednak zaznacza serwis, nie tylko Rosji należy się obawiać. "Chiny i Izrael były również zamieszane w skandale z podsłuchami UE w Brukseli w ostatnich latach" - czytamy. Pomieszczenie ma być zupełnie bezpieczne. Przed i po każdym spotkaniu będzie dokładnie sprzątane i sprawdzane centymetr po centymetrze "w celu wykrycia, zlokalizowania i zneutralizowania wszelkich urządzeń podsłuchujących". 

CZYTAJ TAKŻE: Wow! Premier Finlandii szaleje na festiwalu rockowym. Sanna Marin zachwyca w szortach i ramonesce

Sonda
Czy Rosja powinna być zapraszana na szczyty międzynarodowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE