Ważne słowa papieża do rodziców osób LGBT+. „Są dziećmi Bożymi”

2020-09-18 12:39 MW
Papież Franciszek
Autor: pixabay.com Papież Franciszek

Papież Franciszek spotkał się z członkami włoskiego stowarzyszenia “Tenda di Gionata”, skupiającego rodziców dzieci LGBT+. Około 40 jego członków przyjął 16 września w Watykanie i zapewnił, że nie wyklucza ich. Co więcej, podkreślił, że dla każdej mniejszości jest miejsce w Kościele Katolickim.

Papież Franciszek powiedział grupie rodziców, których dzieci należą do mniejszości seksualnych, że „Bóg kocha wasze dzieci takimi, jakie są”. - Kościół kocha wasze dzieci takimi, jakie są, ponieważ są dziećmi Bożymi - zapewnił papież. Swoje stanowisko i słowa otuchy i wsparcia wygłosił podczas krótkiego spotkania z około 40 włoskimi rodzicami osób LGBT+ w Watykanie. Rodzice są członkami włoskiego stowarzyszenia „Tenda di Gionata”, które przyjmuje i dostarcza informacji o osobach LGBT+. Zrzesza chrześcijan, ich rodziny i pracowników duszpasterskich. Stowarzyszenie zostało założone w 2018 roku przez osoby zainspirowane przez nieżyjącego już księdza Davida Esposito z diecezji Fermo we włoskim regionie Marchii.

- Nasze stowarzyszenie chce, aby Kościół rozmawiał z rodzinami dzieci LGBT – powiedziała podczas audiencji wiceprzewodnicząca, która działa też w dwóch podobnych grupach rodziców w Reggio Emilia i w Parmie. - Przyznaję, że na tej bolesnej drodze, którą jako ludzie wierzący ze środowiska LGBT i każdy z nas przeżył, nie wyobrażałem sobie, że dojdziemy do takiego etapu, czyli że zgromadzimy się na audiencji z Ojcem Świętym – powiedział po wydarzeniu jeden z członków stowarzyszenia.

Protest aktywistów LGBT+ w Warszawie. Zatrzymano przypadkowe osoby. Relacja ze środka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze