Kolejne zmiany po śmierci królowej Elżbiety II

i

Autor: AP Kolejne zmiany po śmierci królowej Elżbiety II. William i Kate z nowymi tytułami.

Rodzina królewska w żałobie

William i Kate z nowymi tytułami. Kolejne zmiany po śmierci królowej Elżbiety II

2022-09-09 19:37

Książę William i jego żona, księżna Kate, będą od teraz nosić nowe tytuły: księcia oraz księżnej Kornwalii i Cambridge. Wszystko z powodu śmierci brytyjskiej królowej Elżbiety II.

Nowe tytuły dla Williama i Kate

William i Kate nosili do tej pory tytuły księcia i księżnej Cambridge. Z kolei tytuł księżnej Kornwalii miała żona dotychczasowego Karola - Camilla. Przypomnijmy, że w czwartek (8 września) królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat. Była najdłużej panującym brytyjskim monarchą. Na tronie zasiadała przez ponad 70 lat, od 1952 r. Jej następcą będzie najstarszy syn - Karol.

Nad Pałacem Buckingham w Londynie, do którego w piątek (9 września) przybył nowy król Wielkiej Brytanii Karol III na pełnej wysokości masztu wisi królewski sztandar, podniesiony po raz pierwszy za panowania nowego monarchy. Z powodu żałoby po zmarłej królowej Elżbiecie II pozostałe flagi w kraju pozostają opuszczone do połowy.

Po śmierci Elżbiety II, wszystkie flagi w Wielkiej Brytanii pozostają opuszczone do połowy masztu, aż do dnia pogrzebu monarchini. Królewski sztandar brytyjskich monarchów jest podnoszony nad rezydencją lub pałacem, w którym aktualnie przebywa władca.

Ten sztandar nigdy nie jest opuszczany do połowy masztu. Nawet po śmierci monarchy, ponieważ na tronie zawsze pozostaje władca, opuszczanie flagi do połowy byłoby niestosowne - wyjaśniono w rządowym protokole. Dodano, że flaga Wielkiej Brytanii (ang. Union Jack) nad wszystkimi królewskimi rezydencjami pozostaje opuszczona do połowy masztu.

CZYTAJ TEŻ: "Operacja London Bridge". Tak wygląda precyzyjny plan po śmierci królowej Elżbiety II

"Wielką Brytanię czeka okres dwóch królów" Ekspert ujawnia kulisy relacji w rodzinie królewskiej
Sonda
Śmierć królowej Elżbiety Tobą wstrząsnęła?
Nasi Partnerzy polecają