covid, maska, glob, pandemia

i

Autor: pixabay.com

Chińczycy grzebali w SARS-CoV-2?

WHO rezygnuje z koronawirusowego śledztwa. Amerykańscy politycy zamierzają dojść do prawdy

2023-02-15 14:46

Brytyjski „Daily Telegraph” poinformował (15 lutego) o tym, jakoby Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zastopowała dochodzenie zmierzające do wyjaśnienia skąd i jakim sposobem pojawił się SARS-CoV-2/. Powód? Problemy z gromadzeniem danych – twierdzi cytowana przez gazetę dr Maria Kerkhove, epidemiolog WHO. W USA Republikanie mają wątpliwości co do naturalnego pochodzenia wirusa, który przed dwa lata demolował świat i zabijał miliony.

WHO planowała – przekazał „Daily Telegraph” prowadzić dochodzenie etapami, ale „ten plan się zmienił”.„Polityka na całym świecie naprawdę utrudniała postęp w zrozumieniu pochodzenia wirusa” – powiedziała , dodając: „Nie ma drugiej fazy”. I o nią zadaje się potknęło dochodzenie WHO, bo realizacja tego etapu była możliwa tylko przy współpracy chińskich władz. Chińska Republika Ludowa postrzegana jest przez nie tylko tzw. zwykłych ludzi, ale i niektórych uznanych naukowców, jako państwo, w którego laboratoriach (w Wuhan) wyhodowano koronawirusa. Podczas pandemii głoszący takie tezy byli uznawani przez tzw. główny nurt przeciwepidemicznej polityki za wyznawców tzw. teorii spiskowych. Chiny już nie bardzo współpracowały z WHO w 2021 r., gdy WHO realizowała pierwszą fazę dochodzenia. Doświadczyła tego m.in. Australia, która już w kwietniu 2020 r. wnosiła o powołanie międzynarodowej komisji ds. ustalenia źródeł zarazy. Wzburzone władze komunistycznej Chińskiej Republiki Ludowej miesiąc później nałożyły cła na produkty australijskiego rolnictwa, dając tym jasne ostrzeżenie dla chcących grzebać w Wuhanie.

W marcu 2021 r. sprawie ucięto łeb. We wspólnym raporcie WHO i Chin z marca 2021 r., opublikowanym po międzynarodowej misji w Wuhan, stwierdzono, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem pojawienia się COVID-19 jest transmisji choroby z nietoperza na inne zwierzę, które następnie zaraża człowieka. Nie ustalono jakim to sposobem wirus pojawił się na targu owoców morza w Wuhan.

Krzysztof Jackowski mówi o wojnie i covidzie

WHO wstrzymuje się z potwierdzeniem lub obaleniem wspomnianych wcześniej teorii zwanych spiskowymi. Co innego Izba Reprezentantów, a a ściślej ujmując jej republikańscy członkowie. W poniedziałek (13 lutego) rozpoczęli w poniedziałek dochodzenie w sprawie pochodzenia COVID-19. Republikanie zażądali informacji od kilku osób, w tym dr. Anthony'ego Fauciego (doradcy prezydenckiego ds. SARS-CoV2/COVID-19) dotyczących hipotezy,w myśl której koronawirus przypadkowo opuścił był laboratorium w Wuhan. Republikanie wydali w zeszłym roku raport, w którym argumentowali, że istnieją „wskazówki”, że wirus mógł zostać opracowany jako broń biologiczna w Instytucie Wirusologii w Wuhan.

Jednym z naukowców (naukowców, a nie użytkowników mediów społecznościowych) jest niemiecki immunolog Valentin Bruttel. Będąc pracownikiem szpitala uniwersyteckiego w Würzburgu latem 2021 roku zauważył, wraz z dwoma innymi naukowcami, pierwsze nieprawidłowości w genomie SARS-CoV-2. Odkryli oni w genomie Sars-CoV-2 powtarzający się fragment, swego rodzaju odcisk palca, umożliwiający ukierunkowaną manipulację. „W naturalnych wirusach miejsca rozpoznania są całkowicie losowo rozmieszczone. Natomiast w genetycznie zmontowanych wirusach pojawiały się one zawsze w określonym, związanym z produkcją wzorze” – tłumaczył jesienią 2022 niemieckim mediom, podkreślając, że jest pewny na 99,9 proc., że SARS-CoV-2 jest sztuczną i przemodelowaną kopią jego naturalnego pierwowzoru. O ile istnieje prawdopodobieństwo ustalenia pochodzenia wirusa. o tyle wykazanie, że został on wypuszczony poza mury laboratorium (są takie hipotezy) jest wręcz niemożliwe.

Sonda
Czy po pandemii koronawirusa wybuchną inne pandemie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze artykuły