Alert IMGW w Lubuskiem! Uwaga na gwałtowne opady i silny wiatr. Zobacz, gdzie będzie burza

i

Autor: pixabay.com Alert IMGW w Lubuskiem! Uwaga na gwałtowne opady i silny wiatr. Zobacz, gdzie będzie burza

Alert IMGW w Lubuskiem! Uwaga na gwałtowne opady i silny wiatr. Zobacz, gdzie będzie burza

2022-07-01 10:22

W piątek (1 lipca) w Lubuskiem spodziewane są burze z gradem. Towarzyszyć im będą opady ulewnego deszczu oraz porywisty wiatr, wiejący z prędkością nawet do 110 km/godz. IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe drugiego stopnia dla całego województwa lubuskiego. Sprawdź na radarze burzowym, gdzie jest burza.

Gwałtowne burze w woj. lubuskim

Burze z gradem w Lubuskiem spodziewane są w piątek, 1 lipca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe II stopnia dla całego województwa lubuskiego. Synoptycy przewidują, że burze w Lubuskiem zaczną pojawiać się już wczesnym popołudniem. Burzom będą miejscami towarzyszyły bardzo silne opady deszczu (nawet do 50 mm) oraz porywisty wiatr, wiejący z prędkością dochodzącą do 110 km/godz. Miejscami może spaść również grad.

Alert pogodowy przed burzami obowiązuje na terenie całego woj. lubuskiego od godz. 13 do godz. 22 w piątek (1 lipca). Ostrzeżenie pogodowe drugiego stopnia oznacza, że można spodziewać się wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

ZOBACZ TEŻ: Pijany 62-latek postanowił przepłynąć jezioro wpław. Ratowało go czterech mężczyzn

Gdzie jest burza? [RADAR BURZ]

Mimo że burza jest zjawiskiem gwałtownym, to jednak jest również w jakimś stopniu przewidywalna. Dlatego warto śledzić prognozy pogody i ostrzeżenia pogodowe IMGW. Można też skorzystać z interaktywnych map online, które pokazują na bieżąco, gdzie jest burza w danej chwili i w którym kierunku zmierza. Współcześnie dzięki wielu aplikacjom i stronom internetowym możemy na bieżąco obserwować zmieniającą się pogodę.

Sonda
Boisz się burzy?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE