Policjanci z Nowej Soli zatrzymali pijanego kierowcę

i

Autor: mat. policji Policjanci z Nowej Soli zatrzymali pijanego kierowcę

Pijany kierowca zatrzymany

Był poszukiwany listem gończym i kompletnie pijany wsiadł za kierownicę

2022-09-07 12:19

Ponad 2,6 promila alkoholu miał w organizmie 23-letni kierowca zatrzymany przez policjantów z Nowej Soli (woj. lubuskie). Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci z nowosolskiej drogówki, prowadząc kontrolę trzeźwości kierowców, trafili na prawdziwego "rekordzistę". Gdy tylko zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego peugeota, poczuli od siedzącego za kierownicą auta mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że 23-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. To jednak był dopiero początek jego kłopotów.

Pijany kierowca uciekał przed policją na S8. Staranował radiowóz!

- Systemy policyjne wykazały, że 23-latek nie posiada uprawnień do kierowania - poinformowała mł. asp. Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. - Okazało się także, że mieszkaniec województwa dolnośląskiego jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu 23-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie tez odpowiedzialności za jazdę bez uprawnień. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?