Matka i dzieci ranne po wybuchu w Siecieborzycach. Eksplodowała paczka niewiadomego pochodzenia

i

Autor: Pixabay Matka i dzieci ranne po wybuchu w Siecieborzycach. Eksplodowała paczka niewiadomego pochodzenia

Koszmar w powiecie żagańskim

Matka i dzieci ranne po wybuchu w Siecieborzycach. Eksplodowała paczka niewiadomego pochodzenia

2022-12-19 11:47

W Siecieborzycach w powiecie żagańskim w domu jednorodzinnym eksplodowała paczka niewiadomego pochodzenia. Ranna została kobieta i jej dwoje dzieci w wieki 3 i 7 lat. Wszyscy przytomni zostali przetransportowani do szpitala w Zielonej Górze. Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia.

Paczka eksplodowała raniąc kobietę i jej dwoje małych dzieci

Do eksplozji niewiadomego pochodzenia pakunku doszło w poniedziałek, 19 grudnia rano. Dramat rozegrał się w domu jednorodzinnym w Siecieborzycach w powiecie żagańskim. W wyniku wybuchu zostały ranne trzy osoby, to 31-letnia kobieta i jej dwoje dzieci syn i córka w wieku 3 i 7 lat.

- Wszystkie poszkodowane osoby w chwili udzielania im pomocy przez medyków były przytomne. Najciężej ranna została kobieta, którą śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala w Zielonej Górze. Jej dzieci pojechały tam w karetkach - przekazał rzeczni lubuskiej policji Marcin Maludy.

Służby otrzymały zgłoszenie jeszcze przed godziną 7 rano. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że paczkę ktoś zostawił przed domem, a jeden z domowników wniósł ją do środka. Prawdopodobnie do wybuchu doszło podczas otwierania pakunku.

- Na razie nie wiadomo, jaki materiał wybuchowy znajdował się w paczce oraz kto ją przyniósł i po co. Na miejscu pracują technicy kryminalistyki i pirotechnicy. Trwają oględziny i inne czynności - tłumaczy rzeczni.

Wybuch gazu w Ustroniu. Nie żyją dwie osoby