2 osoby nie żyją, 46 kierowców prowadziło po spożyciu alkoholu!

2019-04-23 13:29
Zielona Góra: 2 osoby nie żyją, 46 kierowców prowadziło po spożyciu alkoholu!
Autor: lubuska policja Zielona Góra: 2 osoby nie żyją, 46 kierowców prowadziło po spożyciu alkoholu!

Za nami akcja "Wielkanoc" na lubuskich drogach.

W powiecie zielonogórskim było jednak bezpiecznie. Mundurowi nie odnotowali poważnych zdarzeń kryminalnych. Funkcjonariusze interweniowali 327 razy. Zgłoszono 24 kolizje. 7 kierowców zostało zatrzymanych po spożyciu alkoholu.

W regionie, bezpiecznie było także w Żarach. Łącznie na żarskich drogach podczas świąt doszło do 3 kolizji. W czasie działań złapano również 5 poszukiwanych osób, powiedziała nam rzecznik prasowa żarskiej policji, Aneta Berestecka.

Do tragicznego wypadku doszło z kolei w Żaganiu. Tam w piątek, 76-latek potrącił na przejściu dla pieszych 89-letnią kobietę. Obrażenia jakich doznała kobieta, okazały się śmiertelne.

Drugie tragiczne w skutkach zdarzenie, miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 156. W okolicy miejscowości Wielisławice, doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Na miejscu zginął 18-letni mężczyzna, a 6 osób zostało rannych. Okoliczności tego zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratora.

W całym województwie skontrolowano około 8000 kierowców - 46 wsiadło za kółko po alkoholu.

Zobacz też Zielona Góra: Chcesz schudnąć i zadbać o swoje zdrowie?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE