Katastrofa lotnicza w Zielonej Górze. Samolot runął na ziemię! Kim była ofiara?

2021-05-09 21:22
Zielona Góra: Katastrofa na lotnisku! Samolot runął na ziemię i doszczętnie spłonął! Nie żyje pilot
Autor: kaz Zielona Góra: Katastrofa na lotnisku! Samolot runął na ziemię i doszczętnie spłonął! Nie żyje pilot (fot. poglądowe)

Tragiczne informacje z Zielonej Góry. Jak podaje newslubuski.pl. na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w zielonogórskiej Przylepie rozbił się samolot Tecnam. W wyniku katastrofy śmierć na miejscu poniósł 71-letni pilot maszyny. Co wiemy o tragedii? Na ten moment pewne jest, że prócz 71-latka nikogo nie było na pokładzie samolotu. Wedle nieoficjalnych informacji to znany milioner z Zielonej Góry. Szczegóły na se.pl.

Katastrofa lotnicza w Zielonej Górze. Najnowsze informacje

Według informacji podanych przez Polską Agencję Prasową w wyniku katastrofy lotniczej w Zielonej Górze zginął 71-letni mężczyzna. - W wypadku na lotnisku w zielonogórskim Przylepie zginął 71-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna leciał swoim ultralekkim samolotem, który prawdopodobnie rozbił się podczas lądowania – poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Wedle informacji serwisu wlkp112.pl w wyniku wypadku zginął milioner, jeden z prezesów i założycieli wielkiej firmy znanej na całym świecie.

Szczegóły: Kto zginął w katastrofie lotniczej pod Zieloną Górą? Ujawniamy kim była ofiara

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło około godz. 11.00. Strażacy otrzymali informację o płonącym samolocie. Na miejsce skierowano 6 zastępów. Okazało się, że na lotnisku w zielonogórskiej Przylepie rozbił się ultralekki samolot. Pilot zginął na miejscu. Poza nim w maszynie nie było już nikogo.

Katastrofa lotnicza w Zielonej Górze. Wcześniej pisaliśmy:

Do wypadku na zielonogórskim lotnisku doszło w niedzielne (9 maja) przedpołudnie. Służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku tuż po godzinie 11:15. Prywatny samolot typu Tecnam P2002 rozbił się na pasie startowym aeroklubowego lotniska w Zielonej Górze przy próbie lądowania. Jak informuje portal newslubuski.pl, samolot po uderzeniu w ziemię stanął w płomieniach. Maszyna spłonęła doszczętnie.

CZYTAJ: Świebodzin. Śmierć na torach. Kobieta zginęła pod kołami pociągu

W akcji ratowniczej biorą udział zarówno zastępy straży pożarnej, policja orraz zespół pogotowia. Pierwsza dotarła jednak załoga śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który stacjonuje na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

- Samolot rozbił się przy próbie lądowania. Pilot nie żyje - relacjonuje dla newslubuski.pl st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków.

PRZECZYTAJ: Gorzów Wielkopolski: Szkoła bez sprawdzianów i klasówek? Rewolucja przez COVID-19

Na lotnisku czynności prowadzi także prokuratura. Przyczyny tragedii wyjaśni Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

POLECAMY: Poznań: Znaleziono ZWŁOKI mężczyzny. Makabryczne odkrycie przed wejściem do parku Wilsona!

Strzelanina w pralni na warszawskim Gocławiu. Jedna osoba nie żyje
m. jaśkiewicz - stawowczyk Rafał Strzelec
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE