Gorzów Wielkopolski: Szkoła bez sprawdzianów i klasówek? Rewolucja przez COVID-19

2021-05-06 19:09
Gorzów Wielkopolski: Szkoła bez sprawdzianów i klasówek? Rewolucja przez COVID-19
Autor: Pixabay/Alexandra_Koch Gorzów Wielkopolski: Szkoła bez sprawdzianów i klasówek? Rewolucja przez COVID-19

Szkoła bez sprawdzianów, klasówek i odpytywania przy tablicy? Tak będzie w I Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wielkopolskim, gdy już wrócą do niego uczniowie. Po wielu miesiącach nauki zdalnej ponownie zasiądą w szkolnych ławach. To może być dla nich duży stres, więc w gorzowskim liceum chcą im nieco „odpuścić”. To może być pozytywna rewolucja spowodowana przez COVID-19. Podobny plan ma też podstawówka w Trójmieście. Czy szkoła może funkcjonować bez sprawdzianów, klasówek i odpytywania uczniów?

Gorzów Wielkopolski. Szkoła bez sprawdzianów, klasówek i odpytywania uczniów przy tablicy? Taki jest plan w I LO. Czy czeka nas pozytywna rewolucja spowodowana przez COVID-19? Część pedagogów i psychologów uważa, że powrót do nauki stacjonarnej będzie dużym stresem dla dzieci i młodzieży. Stąd pomysł, by nieco im „odpuścić” przed wakacjami. W szkołach w całym kraju za chwilę znów zrobi się gwarno. Do szkół średnich wrócili już maturzyści, do podstawówek uczniowie klas I-III. Co dalej? Od 15 maja nauka hybrydowa w klasach IV-VIII szkół podstawowych i I-IV szkół średnich. Od 29 maja do nauki stacjonarnej mają wrócić już wszyscy. Uczniowie i nauczyciele mają przestrzegać zasad reżimu sanitarnego, na przerwach sale lekcyjne mają być wietrzone, a w weekendy szkoły dezynfekowane.

Zobacz też: Matura 2021: Angielski rozszerzony i dwujęzyczny. Tutaj sprawdzisz odpowiedzi i arkusze [RELACJA NA ŻYWO]

Gorzów Wielkopolski: Szkoła bez sprawdzianów i klasówek?

W I Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wielkopolskim już do wakacji nie będzie sprawdzianów, klasówek, kartkówek, odpytywania przy tablicy. Taką decyzję podjęli nauczyciele i dyrekcja szkoły – informuje Polsat News. Chodzi o to, by – jak tłumaczą przedstawiciele I LO – oszczędzić uczniom stresu, którego i tak będą mieli niemało po powrocie do szkolnych ławek. Przypomnijmy, licealiści hybrydowo będą się uczyć od połowy miesiąca, a pod koniec maja wrócą do nauki stacjonarnej.

Szkoły bez sprawdzianów? Rewolucja przez COVID-19

Część pedagogów i psychologów mówi wprost, że okres wielomiesięcznej izolacji był dla uczniów bardzo trudny. Powrót do szkolnej normalności – choć wyczekiwany – może być dla dzieci i młodzieży ogromnym stresem. Dlatego niektóre szkoły chcą zrezygnować ze sprawdzianów, klasówek, kartkówek i odpytywania przy tablicy do wakacji. Jak podaje Radio ZET – tak ma być też w Szkole Podstawowej nr 8 w Gdańsku. Tam również ma być „lżej”. Czy to dobre rozwiązanie? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod artykułem.

Absurdalna lekcja religii. Kościół chce leczyć homoseksualizm elektrowstrząsami! Komentery Adama Federa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE