WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Iluminację czas zacząć!

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Iluminację czas zacząć!

24.11.2016, godz. 09:10
WARSZAWSKIE CZWARTKI. Iluminację czas zacząć!
foto: Materiały prasowe

W sobotę, 3 grudnia na ulicach Warszawy rozbłyśnie świąteczna iluminacja. Atrakcje uświetniające Wielką Iluminację rozpoczną się w sobotę wraz z zapadnięciem zmroku i będą trwać na Trakcie Królewskim do godz. 19.30.

Na początku spacerowej trasy, przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, w radosny klimat wprawią nas największe świąteczne przeboje wykonane przez chór Sienna Gospel i Mikołajkową Orkiestrę Dętą. Przy hotelu Bristol aktorzy z Teatru Akt wcielą się w grupę skrzatów. Z pomocą swoich warszawskich pomocników spróbują odkurzyć, naprawić i uporządkować ilustracje Albumu Zimowej Warszawy umieszczonego na Krakowskim Przedmieściu. Dalszy spacer w stronę Starego Miasta przyniesie nie lada gratkę dla najmłodszych – skwer Hoovera zamieni się w dom św. Mikołaja i jego pomocników. Kolejnym miejscem świątecznych atrakcji będzie namiot miejski usytuowany na Krakowskim Przedmieściu, przy kościele św. Anny, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w dekorowaniu pierników, a także wysłać życzenia na specjalnie przygotowanej kartce przedstawiającej zimową Warszawę. Na całej trasie spacerowej warto poszukać Roztańczonych Świętych Mikołajów z grupy Warszawski Funk, którzy będą prowadzić warsztaty taneczne oraz obdarują warszawiaków słodkimi upominkami. Niezapomnianą świąteczną atmosferę na Trakcie Królewskim stworzą również występy Mikołajkowej Orkiestry Dętej z zespołem tanecznym. W Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu przygotowano pokaz rzeźb lodowych i specjalną świąteczną iluminację fontann. Zapraszamy na Wielką Iluminację Warszawy!

WARSZAWA ZABŁYŚNIE ŚWIĄTECZNIE

Będzie prawie dwa razy więcej lampek niż w poprzednich sezonach – długość instalacji to ponad 20 km. Główną osią iluminacji świątecznych będzie Trakt Królewski – od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu. Rozświetlone zostaną Al. Jerozolimskie (od Dworca Centralnego do ronda Waszyngtona, wraz z mostem Poniatowskiego), al. Solidarności (od pl. Bankowego do pl. Wileńskiego wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim), plac Bankowy, Marszałkowska (od ul. Królewskiej do pl. Konstytucji), Świętokrzyska, Mokotowska i Targowa. Świetlnych dekoracji nie zabraknie również na Francuskiej, placu Wileńskim i Ząbkowskiej, placu Powstańców Warszawy. Tak, jak co roku na placu Zamkowym stanie nowa 27-metrowa choinka, z zupełnie nowymi ozdobami, a świetlne dekoracje upiększą niemal całą Starówkę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: