Bydgoszcz: Oszustka z teleporad. Wyłudzała recepty na PSYCHOTROPY! Jak ona to robiła?!

2020-10-30 12:45 EIB
Bydgoszcz: Oszustka z teleporad. Wyłudzała recepty na PSYCHOTROPY! Jak ona to robiła?!
Autor: Pixabay Bydgoszcz: Oszustka z teleporad. Wyłudzała recepty na PSYCHOTROPY! Jak ona to robiła?!

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali 29-latkę podejrzaną o podszywanie się pod inną osobę przy wykorzystaniu jej danych osobowych. W ten sposób kobieta zaopatrywała się w środki psychotropowe podczas teleporad z lekarzem. Podejrzana usłyszał pięć zarzutów.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z bydgoskiego Błonia. Z ich wiedzy wynikało, że jeden z mieszkańców miasta posługuje się nie swoimi danymi do zakupu środków psychotropowych. Osoba podczas teleporad z lekarzem bydgoskiej przychodni wykorzystywała personalia innej osoby do wypisania recepty. W ten sposób zaopatrywała się w niedostępne leki.

Policjanci ustalili osobę pokrzywdzoną i przyjęli od niej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Po dokładnym sprawdzeniu historii "wizyt" lekarskich na elektronicznym koncie pacjenta okazało się, że sprawca działał kilkukrotnie od lipca. Funkcjonariusze szybko namierzyli osobę podejrzewaną.

Zobacz: Policja z Bydgoszczy szuka ofiar agresywnego mężczyzny!

Wyłudzała recepty na psychotropy podczas teleporad

Wczoraj (28.10.2020) bydgoska policja zatrzymała do sprawy 29-latkę. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili jej pięć zarzutów dotyczących podszywania się pod inną osobę, wykorzystując jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Aresztowanie podejrzanego o zabójstwo Filipa