Egzamin ósmoklasisty 2021. Pewniaki na egzamin z polskiego. Sprawdź, co warto powtórzyć

i

Autor: Shutterstock Egzamin ósmoklasisty 2021. Pewniaki na egzamin z polskiego. Sprawdź, co warto powtórzyć

Egzamin ósmoklasisty 2021. Pewniaki na egzamin z polskiego. Sprawdź, co warto powtórzyć

2021-05-19 16:36

Egzamin ósmoklasisty 2021 już pod koniec maja. Egzamin ósmoklasisty 2021: pewniaki z języka polskiego. Co będzie na egzaminie z polskiego? To jeden z najważniejszych egzaminów w życiu młodych uczniów. Jakie pytania pojawią się na teście z polskiego? Co warto powtórzyć tuż przed egzaminem ósmoklasisty z języka polskiego? Sprawdzimy dla was pewniaki, ewentualne przecieki i listę lektur na egzamin ósmoklasisty z polskiego. To musicie wiedzieć! Szczegóły na se.pl poniżej.

Spis treści

 1. Egzamin ósmoklasisty 2021, język polski: pewniaki na egzamin! To warto wiedzieć
 2. Egzamin ósmoklasisty 2021. Pewniaki na egzamin z polskiego. Sprawdź, co warto powtórzyć
 3. Egzamin ósmoklasisty 2021. Pewniaki z języka polskiego. Te lektury trzeba znać!
 4. Egzamin ósmoklasisty 2021. Oszuści oferują "pewniaki" z języka polskiego! Uważajcie!

Egzamin ósmoklasisty 2021, język polski: pewniaki na egzamin! To warto wiedzieć

Egzamin ósmoklasisty 2021 rozpocznie się we wtorek (25.05.2021). Zazwyczaj na pierwszy ogień idzie egzamin z języka polskiego i tak też będzie w tym przypadku. Nic więc dziwnego, że uczniowie, nauczyciele i ich rodzice wyszukują pewniaków na egzamin z polskiego. Co pojawi się na egzaminie? Teoretycznie przed godziną 9:00 nie powinniśmy tego wiedzieć, ale jak to zwykle bywa - pojawią się informacje o przeciekach i mnóstwo spekulacji. My chcemy wam ułatwić poszukiwania i przeanalizujemy dla naszych czytelników pytania z ostatnich lat oraz sprawdzimy, czy rzeczywiście są jakieś pewniaki na egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego.

Zobacz: Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski. Lektury, wymagania, powtórki. Tutaj znajdziesz arkusze CKE i odpowiedzi [RELACJA NA ŻYWO]

Sprawdź koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2021. NOWA LISTA LEKTUR obowiązkowych na polski. Z listy zniknął POSTRACH uczniów

Egzamin ósmoklasisty 2021. Pewniaki na egzamin z polskiego. Sprawdź, co warto powtórzyć

Czy można liczyć na pewniaki na egzamin z języka polskiego 2021? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Oczywiście nie będziemy mieli wglądu w arkusze przed rozpoczęciem egzaminu, ale na pewno warto przejrzeć oficjalne źródła i zobaczyć, co było np. na próbnym egzaminie ósmoklasisty 2021 z języka polskiego. Zerknijcie na galerię, przygotowaną przez dziennikarzy naszego portalu. Znajdziecie w niej arkusz, który pomoże wam w przygotowaniach. Pod galerią dalszy ciąg materiału.

Egzamin ósmoklasisty 2021. Pewniaki z języka polskiego. Te lektury trzeba znać!

Tych lektur nie mogą pominąć uczniowie, którzy 25 maja rozpoczną egzamin ósmoklasisty z polskiego. Prezentujemy wam kompletną listę:

 • Charles Dickens, „Opowieść wigilijna”
 • Aleksander Fredro, „Zemsta”
 • Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII
 • Aleksander Kamiński, „Kamienie na szaniec”
 • Adam Mickiewicz, "Reduta Ordona", "Śmierć Pułkownika", "Świtezianka", "Dziady" cz. II, "Pan Tadeusz" (całość)
 • Antoine de Saint-Exupéry, „Mały Książę”
 • Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis", "Latarnik"
 • Juliusz Słowacki, „Balladyna”
 • wiersze wybranych poetów

Warto wiedzieć - z powodu pandemii koronawirusa i zdalnymi lekcjami, z zestawienia wypadły niektóre tytuły, które spędzały ósmoklasistom sen z powiek. Dzięki temu egzamin ósmoklasisty będzie nieco prostszy? Taką nadzieję mają zarówno uczniowie jak i rodzice.

Egzamin ósmoklasisty 2021. Oszuści oferują "pewniaki" z języka polskiego! Uważajcie!

Podobnie jak w przypadku matury 2021, oszuści będą próbowali wyłudzić pieniądze od tych, którzy szukają przecieków i pewniaków przed egzaminem. Ostrzegamy - nie warto ufać nieznanym źródłom! Nierzadko przesyłają oni zainfekowane pliki, a niekiedy chcą najzwyczajniej w świecie konkretnej kwoty za rzekome bezcenne materiały. Lepiej przejrzeć arkusze sprzed lat i zawierzyć nauczycielom czy korepetytorom. Na portalu se.pl codziennie będziemy wam przekazywać rzetelne informacje, komentarze, arkusze, pytania i odpowiedzi z egzaminu. Zostańcie z nami!

Egzamin ósmoklasisty 2021:

Maturzyści z Warszawy opowiadają o egzaminie z języka polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE