Egzamin ósmoklasisty 2025: polski odpowiedzi, zadania, arkusze CKE, pytania
Egzamin ósmoklasisty 2025: język polski. We wtorek, 13 maja, o godz. 9:00 uczniowie rozpoczęli egzamin ósmoklasisty 2025. Pierwszym z testów, z którym przyszło im się zmierzyć jest język polski. Jakie pytania i zadania znajdą się w arkuszach przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE) na egzaminie ósmoklasisty 2025 z języka polskiego? Jakie są odpowiedzi do poszczególnych zadań? Chcesz wiedzieć, czy dobrze odpowiedziałeś na pytania na egzaminie ósmoklasisty 2025 z polskiego? Porównaj swoje odpowiedzi z tymi, naszymi. Będziemy aktualizować informacje na bieżąco.
Zachęcamy do śledzenia naszej relacji na żywo: Egzamin ósmoklasisty 2025 polski 13.05.2025. Kolejny przeciek tuż przed testem!? "Wszystko jest za free" [RELACJA NA ŻYWO]
Egzamin ósmoklasisty 2025 z polskiego: odpowiedzi
Zanim pojawią się oficjalne odpowiedzi, te publikowane tutaj są wyłącznie sugerowane - nie ma pewności, że są prawidłowe. Na to trzeba będzie jeszcze poczekać. A co z arkuszami? Arkusze zadań CKE z egzaminy ósmoklasisty 2025 z języka polskiego opublikujemy, gdy tylko zostaną udostępnione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
Nim jednak pojawią się na naszej stronie, sprawdźcie, co pojawiło się na egzaminie ósmoklasisty w roku 2024. KLIKNIJ i poniższą galerię!
Egzamin ósmoklasisty 2025: język polski. Jaka lektura? Co było na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego?
Egzamin ósmoklasisty 2025. Czekamy na arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Gdy tylko Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze z egzaminy z polskiego, podamy sugerowane odpowiedzi.
Tegoroczna lektura na egzaminie ósmoklasisty 2025 z języka polskiego to „Chłopcy z Placu Broni” autorstwa Ferenca Molnára – klasyka literatury młodzieżowej, która od lat porusza serca czytelników.
To opowieść o przyjaźni, lojalności i odwadze, której głównym bohaterem jest Erno Nemeczek, najmniejszy i najsłabszy z chłopców, a jednocześnie ten, który wykazuje się największym bohaterstwem. Historia rozgrywa się w Budapeszcie i przedstawia walkę dwóch grup chłopców o miejsce do zabawy – Plac Broni.
Powieść pokazuje, jak ważne są wartości takie jak honor, odpowiedzialność i poświęcenie. Egzaminatorzy często wybierają tę lekturę, bo daje uczniom szerokie pole do interpretacji i refleksji.
Arkusz CKE i odpowiedzi pojawią się w galerii na samej górze tekstu!