Kiedy wyniki rekrutacji do liceum 2021? O której godzinie wyniki w Warszawie, na Śląsku, Małopolsce i innych województwach?

2021-07-22 11:56
Gimnazjaliści poznali wyniki rekrutacji
Autor: Mariusz Grzelak Uczniowie poznali wyniki rekrutacji do liceum i szkół ponadpodstawowych 2021. Gdzie i o której mogą sprawdzić wyniki?

Kiedy i o której godzinie ósmoklasiści poznają wyniki rekrutacji do liceum i innych szkół ponadpodstawowych? Na ten moment uczniowie czekali niecierpliwie od tygodni. Po opublikowaniu wyników rekrutacji do liceum 2021 okaże się, kto dostał się do wymarzonej szkoły, a kto nie miał tyle szczęścia. Znaczenie przy rekrutacji miał między innymi wynik egzaminu ósmoklasisty 2021. Godziny publikacji wyników mogą się różnić w zależności od miasta. Gdzie i o której sprawdzić wyniki rekrutacji? Wyjaśniamy w tym artykule na se.pl.

Egzamin ósmoklasisty 2021 dla wielu uczniów jest przepustką do dostania się do dobrej szkoły ponadpodstawowej. Wyniki egzaminu ósmoklasisty były brane pod uwagę podczas rekrutacji do liceum i innych szkół średnich. Już 22 lipca 2021 ósmoklasiści z całej Polski poznają wyniki rekrutacji, na które długo czekali. Dowiedzą się tym samym, czy zakwalifikowano ich do wymarzonej szkoły. Na pewno będą okrzyki radości, ale nie zabraknie łzy rozpaczy wśród tych, którym nie udało się dostać tego tego liceum czy technikum, o którym marzyli. Jak i o której sprawdzić wyniki rekrutacji do liceum 2021 i innych szkół? W zależności od miasta i województwa, wyniki rekrutacji będą publikowane o różnych godzinach. Szczegóły w dalszej części artykułu poniżej.

Znasz już wyniki rekrutacji 2021? Sprawdź koniecznie, co musisz teraz zrobić! Szczegóły w artykule: Wyniki rekrutacji do liceum i technikum 2021. Co dalej po wynikach? Ósmoklasisto, o tych terminach musisz pamiętać!

O której wyniki rekrutacji do liceum 2021?

Wiadomo, że wyniki rekrutacji do liceum 2021 oraz innych szkół ponadpodstawowych zostaną opublikowane w czwartek, 22 lipca. Ósmoklasiści najczęściej pytają jednak, o której godzinie wyniki w ich miastach zostaną podane do publicznej wiadomości. Godzina publikacji wyników może się różnić w zależności od miasta czy województwa. Zapytaliśmy ósmoklasistów, o której ich wymarzone licea i inne szkoły ponadpodstawowe opublikują informacje o wynikach rekrutacji. Oto godziny w wybranych miastach i województwach, które podają ósmoklasiści na podstawie swoich informacji ze szkół:

 • małopolskie - godzina 10
 • dolnośląskie - godzina 10
 • kujawsko-pomorskie - godzina 11
 • opolskie - godzina 11
 • wielkopolskie - godzina 12
 • mazowieckie - godzina 12
 • zachodniopomorskie - godzina 12
 • pomorskie - godzina 14

Niektórzy uczniowie nie czekali do godzin publikacji wyników rekrutacji online, tylko 22 lipca 2021 rano zadzwonili lub poszli do szkoły, by dowiedzieć się, czy się dostali.

Czytaj także: Egzamin ósmoklasisty 2021: Wyniki. Pogrom na matematyce! CKE zdradza, jak poszedł egzamin ósmoklasisty

Gdzie sprawdzić wyniki rekrutacji do liceum 2021?

Większość uczniów już wie, gdzie sprawdzić wyniki rekrutacji do liceum (szkół średnich) 2021. Wszystko można znaleźć online w internecie, korzystając ze specjalnych kont na platformie VULCAN. Ale to nie jedyny sposób na sprawdzenie wyników rekrutacji do liceum 2021. Wynik zostaną opublikowane:

 • na platformie VULCAN na indywidualnych kontach uczniów
 • na listach w szkołach ponadpodstawowych
 • w aplikacji mobilnej eLO! 2021

Ósmoklasiści muszą pamiętać, że w razie rozbieżności co do wyników rekrutacji, wiążące są wyniki, które znajdują się na listach w szkołach ponadpodstawowych.

Ogłoszenie list przyjętych do szkół 2021

22 lipca 2021 ogłoszone zostały listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. Niestety, to jeszcze nie koniec stresu dla niektórych uczniów. Ci, którym dobrze poszedł egzamin ósmoklasisty 2021 i znaleźli się na liście kandydatów zakwalifikowanych mogą być już pewni, że dostaną się do wymarzonej szkoły. Pozostali w stresie będą oczekiwali na ogłoszenie list przyjętych do danych szkół, licząc na to, że dzięki rezygnacji innych uczniów, uda im się dostać do wybranej placówki. Wszystko stanie się jasne 2 sierpnia 2021. Wtedy szkoły ponadpodstawowe ogłoszą listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE