Koronawirus: Budowa trasy S5. Wznowiono prace na ekspresówce

2020-04-06 12:28 EIB
Budowa trasy S5. Wznowiono prace na ekspresówce
Autor: UM Bydgoszcz Budowa trasy S5. Wznowiono prace na ekspresówce

Po przekazaniu placu budowy nowemu wykonawcy wznowione zostały prace na drodze ekspresowej S5 pomiędzy węzłem Bydgoszcz Błonie i Szubinem. Mimo ograniczeń związanych z koronowirusem postępują też prace przy zachodniej obwodnicy miasta. Inwestycja, która m.in. usprawni ruch w obrębie Metropolii Bydgoszcz realizowana jest w oparciu o wysokie dofinansowanie unijne.

Za realizację kontraktu o wartości blisko 360 mln odpowiada konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud. Prace budowlane mają zająć dodatkowe 17 miesięcy. Inwestycja realizowana jest przy 50-procentowym dofinansowaniu z funduszy unijnych. GDDKIA odstąpiła w ubiegłym roku od umowy z poprzednim wykonawcą, który przerwał prace. W pierwszej kolejności nowy wykonawca wprowadza nowe oznakowanie, prowadzi badania geologiczne i aktualizuje część dokumentacji.

Odcinek od węzła Bydgoszcz Błonie do Szubina budowany będzie w technologii betonowej podobnie jak obwodnica Bydgoszczy. Na dwujezdniowej trasie zaprojektowano jeden węzeł drogowy w Rynarzewie. W pasie ekspresowej trasy zarezerwowane będzie też miejsce pod przyszłą budowę 3 pasa ruchu na obu jezdniach.

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem COVID-19, wykonawcy prowadzą też prace na zachodnim odcinku obwodnicy Bydgoszczy między innymi na obiektach w miejscowości Szczutki, Osówiec, Pawłówek, Lisi Ogon oraz w Gminie Białe Błota. W tym roku trasa ma być przejezdna. Zrealizowano do tej pory około 75 procent robót.

ZOBACZ: Mundurowi informowali bezdomnych o nowych obostrzeniach [ZDJĘCIA]

Bydgoscy policjanci patrolują z powietrza

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w Bydgoszczy - tu znajdziesz wszystkie informacje