Koronawirus w Bydgoszczy. Miasto wprowadza nowe zasady zakupów dla seniorów

i

Autor: Pixabay Koronawirus w Bydgoszczy. Miasto wprowadza nowe zasady zakupów dla seniorów

Koronawirus w Bydgoszczy. Miasto wprowadza nowe zasady zakupów dla seniorów

2020-03-21 7:00

Uruchomiona przez miasto usługa „Zakupy dla seniora” już działa – skorzystało z niej kilkudziesięciu mieszkańców, cały czas zgłaszają się wolontariusze, chętni do zrobienia zakupów. Razem z partnerami MediaSystem i Deligoo urząd miasta uruchomił nową infolinię oraz specjalną aplikację dla wolontariuszy.

KORONAWIRUS W BYDGOSZCZY

W tym trudnym czasie, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych, samotnych lub z niepełnosprawnościami mieszkających w Bydgoszczy, miasto uruchomiło specjalną usługę dostarczania podstawowych, codziennych produktów i leków. Do tej pory skorzystało z niej 20 osób potrzebujących wsparcia. Miasto, dzięki wsparciu partnerów: Media System oraz Deligoo wprowadza udogodnienia dla seniorów oraz dla samych wolontariuszy, którzy robią zakupy i dostarczają je pod wskazany adres.

Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków jest bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany, nie może przekroczyć kwoty 100 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.

Z tej formy mogą skorzystać osoby:

  • w wieku powyżej 60 roku życia,
  • samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną,
  • zakupy dostarczone zostaną również do mieszkania osoby z niepełnosprawnością, która ukończyła 18 lat, mieszka w Bydgoszczy i samotnie prowadzi gospodarstwo domowe.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 , pod nowymi numerami telefonów, które będzie obsługiwać partner akcji firma MediaSystem:

  • 52 515 35 55
  • 660 240 004

Dołącz do drużyny wolontariuszy!
Jeśli chcesz wesprzeć akcję i pomagać w robieniu zakupów i dostarczaniu ich do potrzebujących zgłoś się do Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Zadzwoń pod numery tel.

  • 52 58 59 237
  • 52 58 59 445

(od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00) i poznaj szczegóły akcji. Twoją pracę wesprze aplikacja Deligoo, którą wystarczy zainstalować w smartfonie. Przed rozpoczęciem zadania odbierzesz „pakiety wolontariusza”, w skład których wchodzą m.in. 10 sztuk rękawiczek jednorazowych oraz 10 maseczek. wszyscy wolontariusze są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.

KORONAWIRUS BYDGOSZCZ - INFORMACJE

Spirytus z przestępstwa wykorzystają do przygotowania preparatów dezynfekujących

KORONAWIRUS. SYTUACJA W BYDGOSZCZY. PRZECZYTAJ:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE