Mróz wróci skąd przyszedł, ale nadejdzie NAJGORSZA pogoda. Przygotujcie się na KOSZMAR

2021-01-21 11:35 eib
Mróz wróci skąd przyszedł, ale nadejdzie NAJGORSZA pogoda. Przygotujcie się na KOSZMAR
Autor: Pixabay Mróz wróci skąd przyszedł, ale nadejdzie NAJGORSZA pogoda. Przygotujcie się na KOSZMAR

Czeka nas gwałtowna zmiana pogody. W najbliższych dniach synoptycy prognozują odwilż, lokalnie możliwe są podtopienia. Mamy poczuć pierwszy powiew wiosny, a termometry w niektórych regionach kraju mają wskazywać nawet kilkanaście stopni na plusie. Meteorolodzy przestrzegają przed "szklanką" na drogach, która może być efektem nagłej zmiany aury. Jaka będzie pogoda? Przeczytaj prognozę.

Spis treści

  1. Mróz wróci skąd przyszedł, ale nadejdzie NAJGORSZA pogoda. Przygotujcie się na KOSZMAR
  2. Spadnie sporo deszczu. Prognoza pogody
  3. Synoptycy prognozują bardzo silny wiatr
  4. Prognoza pogody w weekend (21-23.01.2021): Na drogach może być niebezpiecznie

Mróz wróci skąd przyszedł, ale nadejdzie NAJGORSZA pogoda. Przygotujcie się na KOSZMAR

Synoptycy informują, że czekają nas wyjątkowo ciepłe dni. Termometry w piątek (22.01.2021) mają wskazywać od 4°C do 8°C . Z wiosennej aury będą mogli cieszyć się mieszkańcy Wielkopolski, Dolnego Śląska, Pomorza oraz regionów województwa lubuskiego, gdzie w najcieplejszych momentach dnia termometry mają wskazywać nawet 12°C w cieniu. 

Zobacz: Bestialsko znęcała się nad Kajtkiem. Wyrzuciła go z 10. piętra. Zapadł surowy wyrok!

Spadnie sporo deszczu. Prognoza pogody

Jednak nie będzie nam dane długo cieszyć się z wiosennej aury. Metrolodzy przestrzegają przed roztopami, które mogą doprowadzić lokalnie do podtopień. Z informacji przekazanych przez portal twojapogoda.pl wynika, że w najbliższych dniach czekają nas dni obfitujące w opady deszczu. Następnie coraz częściej mają być przejaśnienia, ale ma się znacznie nasilić wiatr.

Synoptycy prognozują bardzo silny wiatr

Z prognoz pogody przygotowanych na najbliższe dni wynika, że mieszkańcy Pomorza i zachodniej części Polski muszą przygotować się na bardzo silne podmuchy wiatru, który w Koszalinie w porywach może osiągać prędkość sięgającą nawet 75 km/h. W Trójmieście i Szczecinie będzie wiało trochę słabiej (w porywach do 60 km/h), ale też może być niebezpiecznie. W pozostałych regionach Polski wiatr może osiągać w porywach od 40 do 45 km/h.

Sprawdź: Rodzina 500 plus. W lutym rusza elektroniczny nabór wniosków. Gdzie je złożyć w Bydgoszczy?

Prognoza pogody w weekend (21-23.01.2021): Na drogach może być niebezpiecznie

Przez roztapiające się opady na drogach mogą tworzyć się niebezpieczne warunki. Kierowcy muszą szczególnie uważać na drogach, bo "szklanka" może przyczynić się wypadków.

Ostrożni muszą być też piesi, którzy przez roztopy mogą zrobić sobie krzywdę wywracają się na śliskim, mokrym śniegu, który jeszcze miejscami pokrywa chodniki.

Biało w Bydgoszczy. W mieście prószy śnieg