Makabryczna zbrodnia

Elbląg. 29-letni kurier brutalnie zabił Annę? Jej ciało znalazł syn

Horror w Elblągu. Tamtejszy sąd aresztował na 3 miesiące 29-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Młody mężczyzna, pracujący jako kurier, miał być tak brutalny wobec swojej ofiary, 43-letniej kobiety, że nawet prokuratura nie chce dzielić się drastycznymi szczegółami. Co gorsza, jak podają lokalne media, ciało kobiety znalazł jej małoletni syn.

Brutalne zabójstwo przy ul. Okulickiego w Elblągu. Zatrzymany 29-latek

Elbląski sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec zatrzymanego przez policjantów 29-letniego mężczyzny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

- Wniosek o tymczasowy areszt wobec zatrzymanego został złożony 22 września, po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych i przedstawieniu zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Do zdarzenia doszło 20 września, w jednym z mieszkań przy ulicy Okulickiego w Elblągu. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, mogącego mieć związek ze sprawą. Podejrzany Rafał N. przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale odmówił składania wyjaśnień i nie wyjaśnił, dlaczego zabił 43-letnią Annę W.

Brutalne zabójstwo w Elblągu. Podejrzanym kurier. Zobacz poniższą galerię zdjęć

Matka i córka znalezione w kałuży krwi! Podwójne zabójstwo w Gruszewni

Ofiara i podejrzany nie byli rodziną, ale znali się

Jak doszło do zabójstwa? Elbląska prokuratura nie chce podawać zbyt wielu szczegółów zabójstwa, ze względu na okrucieństwo czynu. – Szczegóły nie nadają się do publikacji. Do zgonu doszło w wyniku zadania kilkunastu ciosów ostrym narzędziem. Mógł być to nóż. Tego typu narzędzie zostało zabezpieczone na miejscu zdarzenia, ale to, czy to było narzędzie zbrodni, wyjaśnią dalsze badania – mówił prokurator Sławomir Karmowski w rozmowie z info.elbląg.pl i dodał, że ciało kobiety znalazł jej małoletni syn i to on powiadomił o tym służby.

Prokurator Karmowski dodaje, że "na chwilę obecną z żadnych ustaleń i dowodów nie wynika, żeby sprawca i ofiara byli spokrewnieni", ale na pewno Anna W. i Rafał N. znali się. Kolejne szczegóły wyjaśnią dalsze prace służb.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?