Elbląg: Gehenna matki z chorym dzieckiem! Godziny czekania na SOR. Co na to szpital?

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu
Autor: Google Street View Chory 4-latek spędził 7 godzin na korytarzu elbląskiego szpitala.

W Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) matka z niespełna 4-letnim dzieckiem spędziła aż 7 godzin na korytarzu z chorym dzieckiem w gorączce. Gehennę malucha i jego mamy opisała portalowi info.elbląg.pl babcia potrzebującego 4-latka.

- Chyba nie tak to powinno wyglądać - grzmi pani Iwona, babcia chorego 4-latka, który wraz z mamą przeżył horror na korytarzu SOR-u Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Kobieta opisała dla portalu info.elbląg.pl, jak wygląda funkcjonowanie miejscowej placówki.

"Chore, przestraszone" dziecko tkwiło na korytarzu

Córka pani Iwony wraz z 4-letnim dzieckiem w gorączce spędziła 7 godzin na korytarzu SOR-U. - Wiem, że to nie jest wina lekarza czy pielęgniarek, oni zaopiekowali się wnukiem, tak jak powinni. Jednak uważamy, że dla takich małych dzieci powinno być tam normalne miejsce, łóżko. Chore, zmęczone i przestraszone całą sytuacją dziecko chyba nie powinno spędzać wielu godzin na szpitalnym korytarzu - opowiadała pani Iwona. Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 22 października.

7 godzin czekania na wyniki

Z relacji kobiety wynika, że jej 4-letni wnuczek miał wysoką gorączkę i ból brzucha. - Lekarz pierwszego kontaktu podejrzewał wyrostek, ale chirurg w szpitalu przy ul. Żeromskiego tego nie potwierdził i skierował wnuka na SOR do "nowego" szpitala - mówiła dla info.elbląg.pl pani Iwona.

Według relacji kobiety, oddział ratunkowy w elbląskim szpitalu, praktycznie nie istnieje. Po pobraniu krwi i zrobieniu badań, 4-latek wraz z matką kolejnych 7 godzin spędzili na korytarzu, czekając na wyniki i decyzję lekarza. W całej Polsce szaleje koronawirus. Nietrudno więc o zakażenie, jeśli 1/3 dnia na korytarzu spędzają dwie osoby, z czego jedna z nich jest osłabiona.

Szpital prosi o... skargę

Co na to Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu? Koordynator ds. praw pacjenta zachęca do złożenia... skargi. - Bardzo proszę przekazać Pani, aby zastrzeżenia i uwagi skierowała bezpośrednio do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, podając swoje imię, nazwisko, dane teleadresowe oraz dane dziecka. Pismo można skierować albo drogą listowną na adres ul. Królewiecka 146, 82-300 Elbląg lub mailem na adres: mtwardowska@szpital.elblag.pl albo sekretariat@szpital.elblag.pl. Pani może również złożyć skargę telefonicznie u Koordynatora ds. Praw Pacjenta WSZ w Elblągu tel. 55 23 95 636. Anonimowych skarg i wniosków nie rozpatrujemy.

Ciągniki i kobiety pod biurem PIS-u. "BECZKA GNOJU już w drodze" - Nowy Dwór Gdański