Elbląg. W zakładzie pogrzebowym doszło do nieodwracalnej pomyłki. Rodzina w szoku!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. dodo71 /zdjęcie ilustracyjne

Fatalna pomyłka w zakładzie pogrzebowym

Elbląg. W zakładzie pogrzebowym doszło do nieodwracalnej pomyłki. Rodzina w szoku!

2022-10-31 7:19

W zakładzie pogrzebowym w Elblągu doszło do fatalnej pomyłki. Z powodu błędu pracowników, skremowany został nie ten mężczyzna. Rodzina była w szoku, kiedy w trumnie zobaczyła innego człowieka, później okazało się, że jest jeszcze gorzej.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. W jednym z elbląskich zakładów pogrzebowych doszło do fatalnej i nieodwracalnej pomyłki, która wyszła na jaw podczas uroczystości pogrzebowej. Rodzina zmarłego zauważyła, że w trumnie leży obcy mężczyzna. Jak podaje portal Express Elbląg, strój nieboszczyka się zgadzał, ale nic poza tym. Wkrótce okazało się, że w firmie pogrzebowej doszło do nieodwracalnej pomyłki. Po kontakcie z zakładem i wizycie w prosektorium wyszło na jaw, że pomylono ciała dwóch mężczyzn. Na domiar złego, jeden z nich miał być skremowany, drugi - zgodnie z wolą zmarłego i rodziny - nie.

Rodzina powiadomiła o zdarzeniu policję, sprawą zajęła się również prokuratura, która bada ją pod kątem zbezczeszczenia zwłok. Urna z prochami dotarła do kościoła ze sporym opóźnieniem. Zakład pogrzebowy przeprasza.

"Chcielibyśmy szczerze przeprosić rodzinę Zmarłego i wszystkie bliskie mu osoby, które dotknęło zawinione przez nasz zakład tak przykre wydarzenie i wyrazić głębokie ubolewanie z powodu tego zdarzenia" - czytamy w oświadczeniu, które opublikował portal.

W miejscu, gdzie doszło do pomyłki, policja zabezpieczyła już monitoring, wkrótce będzie przesłuchiwała świadków.

Sonda
Czy ceny za usługi pogrzebowe są zbyt wysokie?
Wszystkich Świętych 2022. Warszawiacy ruszyli na cmentarze

Planujesz WŁASNY POGRZEB? Nie tylko Ty!

Posłuchaj rozmowy, która przełamuje tabu o umieraniu.

Listen to "Czy warto zaplanować własny pogrzeb? Jak oswoić się z myślą o śmierci? Nie ma głupich pytań" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają