Iława. NIE ŻYJE komendant policji! Marcin Radtke miał 44 lata

2020-09-28 8:05 SCH
Marcin Radtke
Autor: wm.policja.gov.pl W wieku 44 lat zmarł Marcin Radtke, komendant powiatowej policji w Iławie.

Tragiczna wiadomość z Iławy! Zmarł Marcin Radtke, komendant powiatowy policji w Iławie. Miał zaledwie 44 lata. O śmierci komendanta poinformował Rafał Jackowski z KWP w Olsztynie. Prawdopodobnie Marcin Radtke zmarł z przyczyn naturalnych.

Nie żyje Marcin Radtke. Komendant policji w Iławie miał 44 lata

W niedzielę (27 września) o śmierci Marcina Radtke, komendanta powiatowej policji w Iławie poinformował Rafał Jackowski z KWP w Olsztynie. Wskazał, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. - Komendant zmarł w domu, śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Prawdopodobnie nie będzie w tej sprawie ani śledztwa, ani sekcji zwłok - powiedział Jackowski.

Mł. insp. Marcin Radtke policjantem był przez 19 lat. Służbę rozpoczął w 2001 roku. Na początku września bieżącego roku objął obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Iławie. Wcześniej był naczelnikiem Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, a zanim tam trafił pracował w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy a następnie w Sekcji ds. Europolu Wydziału Koordynacji Międzynarodowej Wymiany Informacji Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji.

Nowe zakażenia koronawirusem w kujawsko-pomorskiem