Wielki tir runął na siódemce! Utrudnienia na trasie między Elblągiem a Gdańskiem trwały kilka godzin!

i

Autor: KMP w Elblągu Wielki tir runął na siódemce! Utrudnienia na trasie między Elblągiem a Gdańskiem trwały kilka godzin!

Ogromny tir WYWRÓCIŁ się na siódemce! Podróż z Elbląga do Gdańska mogła trwać nawet 1,5 godziny!

2020-08-10 17:26

Na trasie Elbląg-Gdańsk drogi S7 doszło do przerażającego wypadku! Ogromny tir jadący na lewym pasie ekspresówki, w pewnym momencie runął na dzielący jezdnie pas zieleni. Choć uszkodzony pojazd znalazł się w całości poza drogą, udzielające pomocy służby były zmuszone do jej częściowego zamknięcia. Podnoszenie samochodu wraz z naczepą trwało kilka godzin.

Wywrócenie się wielkiej ciężarówki miało miejsce w poniedziałek (10 sierpnia) rano na wylotówce z Elbląga. W wyniku groźnie wyglądającego wypadku doszło do całkowitego zablokowania obu pasów ruchu drogi ekspresowej nr 7 w kierunku Gdańska. Dopiero po dłuższym czasie ponownie udostępniono prawą część jezdni, jednak nadal trwały utrudnienia. Na trasie utworzyły się kilometrowe korki.

Wszystko zaczęło się ok 7:40 rano w okolicach podelbląskiego Kaziemierzowa. Tir ciągnący wielką naczepę jechał w kierunku Trójmiasta. Wtedy wszystko się zaczęło. Prawdopodobnie pod wpływem upału i obciążenia doszło do eksplozji jednej z opon. Rozerwane koło sprawiło, że ogromny pojazd przestał słuchać kierowcy, który w krótkim czasie całkowicie stracił nad nim panowanie.

Auto ciężarowe runęło na pas zieleni dzielący jezdnie, miażdżąc przy tym metalowe barierki. Na szczęście w przerażającym wypadku nikt nie ucierpiał.

Przybyłe na miejscu służby ratunkowe, pomoc drogowa i funkcjonariusze policji zmuszeni byli do zablokowania drogi. Podnoszenie przewróconego pojazdu trwało do południa.

Życie w czerwonej strefie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany