Gorzów: Kiedy pierwszy trening żużlowców? Znamy prawdopodobną datę!

2020-02-21 18:20 em
Gorzów tor
Autor: mazinio Prace na torze powinny zakończyć się na początku marca.

Na stadionie im. Edwarda Jancarza cały czas trwają pracę nad przygotowaniem toru do kolejnego sezonu. Gdy się zakończą odbędą się pierwsze treningi. Wszystko wskazuje na to, że będzie to 9. lub 10. dzień marca. Być może wcześniej niektórzy żółto-niebiescy potrenują na południu Europy.

Zanim odbędą się pierwsze treningi Stal musi zająć się montażem band. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. Potem trzeba będzie przygotować nawierzchnie toru. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem a pogoda dopisze pierwsze treningi powinny odbyć się 9. lub 10 marca.

Zawodnicy - szczególnie seniorzy - tak długo nie zamierzają czekać. Jak nam powiedział Stanisław Chomski, trener Stali, żużlowcy lepszych warunków do treningu szukają na południu Europy.

Gorzów Stal
Autor: mazinio Start rozgrywek prawdopodobnie w maju.

Wiadomo, że Szymon Woźniak pierwsze jazdy pierwsze próbne zaliczy podczas pobytu we Włoszech. Bartek Zmarzlik na motocykl ma wsiąść na przełomie lutego i marca. Gdzie? Tego trener Chomski nie zdradził.

W marcu czekają zawodników i kibiców emocje związane ze sparingami i Memoriałem Edwarda Jancarza. Pierwszym rywalem Stali ma być GKM Grudziądz. W Gorzowie zespoły spotkają się 15 marca.

Gorzowianie mają zmierzyć się także z ekipą z Wrocławia. W planach jest także mecz z jedną z drużyn ze Szwecji. Ostatnim sprawdzianem przed startem ligi ma być memoriał. Zaplanowano go na 28. marca.