KONIEC zimy w Polsce? Nadciąga odwilż! Będzie plucha!

2021-01-20 10:04 ge
Wielka odwilż w Polsce. Czy to koniec zimy?
Autor: donwhite84/c00/pixabay Wielka odwilż w Polsce. Czy to koniec zimy?

Wiele wskazuje na to, że czas wielkich mrozów już za nami. Od wtorku obserwujemy wzrost temperatury i co za tym idzie topnienie śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla woj. lubuskiego o roztopach. Najbliższe dni będą bardzo mokre w regionie.

Najbardziej mroźny weekend tej zimy mamy już za sobą. Teraz Polskę czeka wielka odwilż. Gwałtowny wzrost temperatury sprawi, że śnieg będzie topniał w bardzo szybkim tempie, a to oznacza bardzo mokrą pogodę.

Czytaj też: Makabra! BMW zderzyło się czołowo z ciężarówką na DK92. W aucie było malutkie dziecko

Odwilż szczególnie odczuwalna będzie w zachodniej i centralnej Polsce. W woj. lubuskim obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed roztopami. "Prognozuje się stopniowy wzrost temperatury powietrza od 1°C w nocy do 6°C po południu powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej" - informuje IMGW. Topnienie śniegu dodatkowo przyspieszą przelotne opady deszczu, które spodziewane są w Lubuskiem w najbliższych dniach.

Nie oznacza to jednak, że kolejne dni będą pochmurne i deszczowe. W czwartek i piątek w ciągu dnia pojawi się słońce. Niestety, w weekend niebo będzie całkowicie schowane za chmurami. Nocą zaś temperatura może spaść poniżej zera, nie będą to jednak duże przymrozki, ale w połączeniu z mżawką mogą powodować gołoledź na drogach. Takiej zmiennej pogody możemy spodziewać się do końca stycznia.

Przeczytaj także: Groźny pożar w szpitalu! Płonął materac, na którym leżał pacjent. Wszystko przez potworny nałóg

Polska lepsza od Bangladeszu! Wrocław wygrał w rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast. Czy to ten międzynarodowy sukces, o którym mówi premier?