IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i burzami w Lubuskiem

i

Autor: pixabay.com IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i burzami w Lubuskiem

Ostrzeżenie pogodowe

Uwaga na pogodę w woj. lubuskim! IMGW ostrzega: gwałtowna burza, ulewa i grad. Zobacz, gdzie

2022-09-19 7:13

W poniedziałek (19 września) w Lubuskiem spodziewane są burze z gradem. Towarzyszyć im będą opady ulewnego deszczu oraz porywisty wiatr. IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia dla znacznej części województwa lubuskiego. Sprawdź, gdzie jest burza.

Burze z gradem i ulewy w woj. lubuskim

Burze z gradem w Lubuskiem spodziewane są w poniedziałek, 19 września. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe I stopnia dla niemal całego województwa lubuskiego. Synoptycy przewidują, że burze w Lubuskiem zaczną pojawiać się już przed popołudniem. Burzom będą miejscami towarzyszyły silne opady deszczu (od 20 do 30 mm) oraz porywisty wiatr, wiejący z prędkością do 65 km/godz. Miejscami może spaść również drobny grad.

Alert pogodowy przed burzami obowiązuje od godz. 11 do godz. 19 w poniedziałek (19 września) w Gorzowie Wlkp. oraz w 8 powiatach województwa lubuskiego:

  • gorzowskim
  • krośnieńskim
  • międzyrzeckim
  • słubickim
  • sulęcińskim
  • świebodzińskim
  • zielonogórskim
  • żarskim
Niszczycielska nawałnica przeszła przez Gorzów Wielkopolski

Ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Gdzie jest burza? [RADAR BURZ]

Mimo że burza jest zjawiskiem gwałtownym, to jednak jest również w jakimś stopniu przewidywalna. Dlatego warto śledzić prognozy pogody i ostrzeżenia pogodowe IMGW. Można też skorzystać z interaktywnych map online, które pokazują na bieżąco, gdzie jest burza w danej chwili i w którym kierunku zmierza. Współcześnie dzięki wielu aplikacjom i stronom internetowym możemy na bieżąco obserwować zmieniającą się pogodę.

Sonda
Boisz się burzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE