Nieudana zemsta po 30 latach! Zniszczył nie te drzwi, które chciał! [WIDEO]

2021-11-25 13:59
Nieudana zemsta po 30 latach! Zniszczył nie te drzwi, które chciał! [WIDEO]
Autor: zrzut ekranu z nagrania (Zuzanna Wiedemann) Nieudana zemsta po 30 latach! Zniszczył nie te drzwi, które chciał! [WIDEO]

30 lat temu kolega nazwał go złodziejem i konfidentem, więc mężczyzna zaplanował… zemstę. Jeździł pod jego dom i niszczył mu drzwi. Problem w tym, że kolega już dawno nie żyje, a w jego domu mieszkają już nowi właściciele…

Zemsta po 30 latach

Pan Ryszard (57 l.) spod Krotoszyna 30 długich lat czekał na czas swojej zemsty. Wyposażony w… olej napędowy przychodził pod jedno z mieszkań w Krotoszynie i dokładnie je oblewał. Właścicielka pechowego mieszkania była zdezorientowana, zdesperowana i wystraszona. - Bała się, że teraz ktoś oblewa olejem jej drzwi, ale zaraz być może je podpali- mówi Super Expressowi Piotr Szczepaniak z krotoszyńskiej policji. Zamontowała więc kamery i postanowiła czekać na wandala. Wszystko zostało nagrane.

Zobacz także: Tragiczna śmierć pięknej Sandry! 17-latka zginęła pod kołami pociągu

- Zabezpieczyliśmy monitoring z wizerunkiem sprawcy oraz inne ślady. Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać zdobyte informacje oraz szukać mężczyzny z nagrania, przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które mogły mieć informacje o tym zdarzeniu - mówi Piotr Szczepaniak. Właścicielka mieszkania wzięła sprawy w swoje ręce i w sieci opublikowała nagrania z jej monitoringu. Poprosiła też internautów o pomoc w znalezieniu sprawcy. Gagatek wpadł w ręce stróżów prawa.

Czytaj także: Tragiczne potrącenie w Poznaniu. 23-latek konał na przejściu, a kierowca uciekł!

Okazał się nim 57-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Pan Ryszard myślał, że to dom kolegi, który kiedyś nazwał go złodziejem i donosicielem. Nie zdawał sobie sprawy, że jego wróg nie żyje, a on uprzykrza życie zupełnie nieznajomej osobie.- Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia – drzwi wejściowych, których straty wynosiły prawie 2000 zł - mówi Szczepaniak.Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Sonda
Czy Twoim zdaniem mężczyzna powinien trafić do więzienia?
Nieudana zemsta po 30 latach. Zniszczył nie te drzwi