WSTRZĄSAJĄCE doniesienia dla mieszkańców Kalisza! Czeka nas POTĘŻNA susza

i

Autor: algria/pixabay.com

WSTRZĄSAJĄCE doniesienia dla mieszkańców Kalisza! Czeka nas POTĘŻNA susza

2020-04-06 12:36

Cały kraj obecnie walczy z koronawirusem. Niestety w bardzo szybkim tempie rośnie liczba osób zakażony, ale i także zmarłych. Jak się okazuje, COVID-19 to nie jedyny kataklizm, z którym będziemy musieli sobie poradzić. Najnowsze prognozy pogody nie napawają optymizmem. Według meteorologów czeka nas susza, a woj. wielkopolskie będzie jednym z regionów, które odczuje jej skutki najbardziej.

Niestety nie mam dla was dobrych informacji. Według dr Sebastiana Szklarka z Europejskiego Regionalnego Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk pogoda nie będzie dla nas łaskawa. Ekspert przestrzega, że ryzyko wystąpienia suszy w tym roku jest wysokie. Ma to być związane z zimą, która w tym roku nie obfitowała w opady śniegu. Dodatkowo w zimowych miesiącach odnotowywano wyjątkowo wysokie temperatury.

- Sucha zima zakończyła się ujemnym bilansem wodnym, a ostatni miesiąc - z opadami w granicach średnich wieloletnich - tylko trochę odroczył pogarszającą się sytuację - precyzuje Szklarek. - Bezśnieżna zima spowodowała, że nie odrobiliśmy deficytów z zeszłego roku, kiedy susza zaczęła się już na wiosnę - czytamy na portalsamorzadowy.pl.

Prognozę sytuacji hydrologicznej w kwietniu 2020 opracowali także hydrolodzy, którzy na jej podstawie twierdzą, że grozi nam susza.

Najbardziej zagrożonych suszą jest aż siedem województw. Oprócz Wielkopolski na liście znalazło się jeszcze:

  • woj. kujawsko-pomorskie,
  • woj. lubuskie,
  • woj. lubelskie,
  • woj. dolnośląskie,
  • woj. opolskie,
  • woj .śląskie.
KoronawirusRaport: Łódź 6.04
Koronaporadnik cz.12 Jak wytrzymać na kwarantannie z dzieckiem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany