13-latka urodziła dziecko. Jej babcia usłyszała zarzut

i

Autor: pixabay.com

13-letnia Wiktoria urodziła dziecko 70-latkowi! Nowe szokujące fakty w sprawie z Kielecczyzny

2022-06-25 10:19

Historia 13-letniej Wiktorii z Chęcin wstrząsnęła całą Polską. Dziewczyna urodziła dziecko będąc w szóstym miesiącu ciąży. Niestety, maluch nie przeżył. Jego ojcem okazał się być 71-letni mężczyzna! Teraz blisko rok po tamtym zdarzeniu na jaw wychodzą nowe fakty. Babcia 13-latki usłyszała zarzut.

Kielce: 13-latka urodziła dziecko. Noworodek zmarł

O szokującej sprawie pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Dokładnie 9 sierpnia 13-letnia Wiktoria trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Dziewczynka, która przebywała u babci w Chęcinach, była w szóstym miesiącu ciąży. Dziecko przyszło na świat, ale wkrótce potem zmarło z powodu obrażeń spowodowanych porodem.

ZOBACZ: 13-latka urodziła martwe dziecko. Zrobiono sekcję zwłok noworodka

Na jaw wychodziły kolejne, szokujące fakty. Okazało się, że ojcem dziecka był 71-letni Stanisław G. To mieszkaniec powiatu koneckiego, gdzie mieszkała 13-latka. Potwierdziły to badania DNA. - W toku przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia - informowała wówczas prokuratura. Mężczyzna trafił do aresztu. Międzyczasie stan jego zdrowia się pogorszył, 71-latek zmarł w szpitalu.

Czytaj więcej: 71-latek ojcem martwego dziecka 13-latki? Badania DNA jednoznaczne!

13-latka urodziła dziecko w Kielcach. Jest zarzut dla babci

Blisko rok po tamtym zdarzeniu prokuratura postawiła zarzut babci dziewczynki. Jak podaje Onet.pl, dotyczy on "narażenia małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia poprzez niewezwanie do niej służb medycznych". Kobieta nie przyznaje się do winy. Grozi jej pięć lat więzienia. Przypomnijmy, że rodzice 13-latki zostali pozbawieni praw rodzicielskich. Obecnie dziewczynka przebywa w placówce opiekuńczej. To jednak nie koniec sprawy, bowiem prokuratura sprawdza, czy 13-latka współżyła także z innymi mężczyznami.

Czytaj także: Ksiądz uprawiał seks z 13-latką. Opinia biegłych szokuje!

Cud w Katowicach. Chora na mukowiscydozę urodziła zdrowe dziecko
Sonda
Czy jesteś za zaostrzeniem kar dla pedofilów?
Nasi Partnerzy polecają