Kielce: Kompletnie pijany chciał złapać kaczkę. Omal się nie zabił!

2021-06-08 15:12
Kielce: Kompletnie pijany chciał złapać kaczkę. Omal się nie zabił!
Autor: Straż Miejska Kielce Kielce: Kompletnie pijany chciał złapać kaczkę. Omal się nie zabił!

W ostatnich dniach strażnicy miejscy z Kielc zanotowali dość nietypową interwencję. W trakcie długiego weekendu funkcjonariusze otrzymali informację od przechodniów, że w okolicy mostu na Silnicy leży człowiek. Gdy strażnicy przybyli na miejsce, okazało się, że mężczyzna w istocie leży w płynącej przez centrum Kielc rzece, z głową skierowaną w dół. Całe zdarzenie spowodowała iście kuriozalna przyczyna. - Mężczyzna przyznał, że usiłował złapać kaczkę stojącą na brzegu rzeki. Ponieważ był mocno nietrzeźwy, stracił równowagę i wpadł do wody, z której nie mógł wyjść o własnych siłach - informuje biuro prasowe kieleckiej straży miejskiej. Miłośnik (potraw z?) kaczek trafił do "wytrzeźwiałki" w Punkcie Pomocy Doraźnej, gdzie doszedł do siebie.

Takiej interwencji strażnicy miejscy się nie spodziewali! Choć zgłoszenie brzmiało dramatycznie, a leżący w wodzie mężczyzna na pierwszy rzut oka wcale nie uspokoił funkcjonariuszy, błahość przypadku szybko wyszła na jaw.

ZOBACZ TEŻ: W Końskich jak na Dzikim Zachodzie! Uzbrojony w nóż groził pracownicom sklepu!

- Mężczyznę natychmiast wyciągnięto z wody na brzeg rzeki. Obecny w patrolu Strażnik – ratownik sprawdził, czy mężczyzna nie ma urazów zagrażających jego życiu lub zdrowiu i czy nie potrzebuje pomocy medycznej. Okazało się, że pomoc medyczna nie była potrzebna. Ustalono również okoliczności zdarzenia. Mężczyzna przyznał, że usiłował złapać kaczkę stojącą na brzegu rzeki. Ponieważ był mocno nietrzeźwy, stracił równowagę i wpadł do wody, z której nie mógł wyjść o własnych siłach - relacjonuje Biuro Prasowe Straży Miejskiej w Kielcach.

Nie wiadomo czy czerwcowy czciciel Bachusa chciał złapać kaczkę, bo zapałał do niej sympatią, czy może zamierzał ją zjeść. Zarówno ptakowi, jak i pijanemu łowcy nic się nie stało. Kaczka jest na wolności, a mężczyzna wytrzeźwiał w Punkcie Pomocy Doraźnej.

Policjantka zatrzymała na autostradzie pijanego kierowcę
tom