Łomża Vive Kielce zaczyna bój w Lidze Mistrzów! Mecz z Flensburgiem. Oto słaby punkt rywala!

2020-09-16 15:20 ToM
Łomża Vive Kielce zaczyna bój w Lidze Mistrzów! Mecz z Flensburgiem bez publiczności
Autor: Łomża Vive Kielce/oficjalna strona kielcehandball.pl Łomża Vive Kielce zaczyna bój w Lidze Mistrzów! Mecz z Flensburgiem bez publiczności

SG Flensburg Handewitt - Łomża Vive Kielce już dzisiaj o godzinie 20:45. Wraca długo wyczekiwana Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych z kielczanami w roli głównej. Pierwszym przeciwnikiem będzie zawsze groźna drużyna niemieckiego Flensburga. Tym razem jednak zespół gospodarzy zagra bez wsparcia kibiców. Bramkarz Łomża Vive Kielce Andreas Wolff nie ukrywa, że może to być sporym osłabieniem dla Niemców.

- My wszyscy chcemy już zagrać mecz Ligi Mistrzów, niektórzy nawet pierwszy w życiu! Myślę więc, że motywacji nam nie zabraknie. Uważam, że jesteśmy faworytami, ale musimy udowodnić to jeszcze na boisku - podkreśla bramkarz kieleckiej drużyny.

Zmiany w Lidze Mistrzów

Łomża Vive Kielce zmierzy się z drużyną z Flensburga w meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów sezonu 2020/21. W tym roku rozgrywki wracają do starego formatu - dwóch grup po osiem drużyn. Tym razem zlikwidowano grupy C i D, w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów zagra tylko szesnaście zespołów. Warto grać o najwyższe cele od samego początku, bowiem dwie najlepsze ekipy z grup A i B trafią od razu do ćwierćfinału. Po dwie najgorsze odpadną, a po cztery z miejsc środkowych zmierzą się ze sobą w play-offach (w formule mecz i rewanż). Zwycięzcy z play-offów dołączą do rywali, którzy będą mieli wcześniej zapewniony udział na tym szczeblu. 

Zawodnicy o meczu

SG Flensburg Handewitt będzie pierwszym przeciwnikiem "Iskierki". Kielczanie zmierzą się z Niemcami na wyjeździe. Obrotowy Arciom Karalok uważa, że to atut naszego zespołu.

- Mamy dobry kalendarz - zaznacza Karalok - Dobrze, że teraz gramy z tym zespołem na wyjeździe, bo Niemcy nie zaczęli jeszcze swojej ligi, nie są tak dobrze przygotowani. Zwykle zaczynają miesiąc wcześniej i na pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzów są już w dobrej kondycji, po rozegraniu kilku trudnych meczów. W tej kwestii mamy przewagę. Ważne, by nie skończyło się na słowach.

- Mam nadzieję, że brak kibiców wpłynie tylko na ich grę, bo zwykle kibice we Flensburgu są naprawdę niesamowici, pchają drużynę do przodu. Naprawdę da się wyczuć, że Flensburg jest inną drużyną, gdy gra w domu, a inną na wyjazdach. To może być nasz atut. Innym jest to, że mamy drużynę głodną zwycięstw, wielu nowych i młodych zawodników - analizuje w rozmowie z oficjalnym portalem klubu Andreas Wolff.

Flensburg - Łomża Vive Kielce. Gdzie oglądać mecz?

Zawodnicy gospodarzy będą osłabieni nie tylko brakiem kibiców. Wielu ważnych szczypiornistów Flensburga zmaga się z kontuzjami, zabraknie m.in. kołowych Johannesa Golli i Jacoba Heinla. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:45, transmisja na kanale Eurosport. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live POD TYM ADRESEM.

Super Sport 15.09.2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.