Młody talent z Korony Kielce ma koronawirusa! Zaraził się na zgrupowaniu reprezentacji!

2020-10-14 13:27 ToM
Młody talent z Korony Kielce ma koronawirusa! Zaraził się na zgrupowaniu reprezentacji!
Autor: Koorna Kielce/oficjalna strona Młody talent z Korony Kielce ma koronawirusa! Zaraził się na zgrupowaniu reprezentacji!

Iwo Kaczmarski, 16-letni młody talent z Korony Kielce jest zakażony koronawirusem. Zawodnik, mimo młodego wieku, w tym sezonie wyróżnia się na tle kolegów z zespołu, więc przymusowa kwarantanna będzie sporym osłabieniem dla "żółto-czerwonych". Wiadomo już, że Iwo Kaczmarski nie zagra w meczu z liderem rozgrywek - ŁKS Łódź.

Młody pomocnik Korony miał wykonywane badanie na koronawirusa przed wyjazdem na zgrupowanie kadry do lat 17 w Oplenicy. Otrzymał negatywny wynik testów. Wszystko jednak zmieniło się po powrocie z reprezentacyjnej przerwy do klubu, a utalentowany piłkarz trafił na przymusową kwarantannę.

- Zawodnik zaraził się podczas konsultacji szkoleniowej kadry do 17 lat w Opalenicy. Wynik testu był pozytywny. Pojechał po niego jeden z rodziców. Po powrocie Iwo uda się na kwarantannę i dopiero jak będzie miał wynik negatywny, dołączy do drużyny. Nie ma żadnego zagrożenia dla kieleckiego zespołu, ponieważ zawodnik przez ponad tydzień nie miał kontaktu z piłkarzami Korony - powiedział Maciej Sierpień, rzecznik prasowy Korony na łamach portalu Gol24.

Nieobecność Iwo Kaczmarskiego to spore osłabienie dla drużyny. Młody piłkarz znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji, w tym sezonie rozegrał siedem meczów w Fortuna 1 Lidze, do tego dołożył też jedno spotkanie w Pucharze Polski. Iwo Kaczmarski jest ważny ogniwem zespołu, często wychodził na murawę w podstawowym składzie. Tym razem jednak nie zagra w niedzielnym meczu z ŁKS Łódź, a koledzy z drużyny muszą liczyć się z dłuższą absencją Kaczmarskiego. Najbliższy mecz opuści również kontuzjowany Grzegorz Szymusik.

Mecz z ŁKS-em odbędzie się w niedzielę, 18 października, o godz. 12:40. Zespół z Kielc wystąpi w charakterze gości na łódzkim stadionie. ŁKS to aktualny lider rozgrywek, Korona zajmuje dopiero 13. miejsce.

Kurdej-Szatan z rodziną w kinie. Odsłania prawdę