Potrącił człowieka i uciekł! Nieodpowiedzialny 19-latek sprawcą śmiertelnego wypadku w Iwaniskach!

2021-06-09 19:56 tom
Areszt, więzienie
Autor: Pixabay Młode małżeństwo trafiło do więzienia po telefonie od krewnego. Para była poszukiwana listami gończymi.

Znamy już tożsamość sprawcy śmiertelnego wypadku w Iwaniskach. To 19-letni kierowca opla, który potrącił 54-letniego pieszego, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy poszkodowanemu. Początkowo nie było wiadomo, kto spowodował śmierć pieszego, w sprawie zatrzymano trzy osoby. Ostatecznie ustalono, że za kierownicą opla siedział 19-latek, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Chłopak najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, grozi mu nawet 8-letnia odsiadka w więzieniu.

Przypomnijmy - do tragicznego wypadku w Iwaniskach doszło niedzielę, tuż po północy. Jak informowała Katarzyna Czesna-Wójcik, oficer prasowy opatowskiej policji, leżącego na drodze mężczyznę zauważyli przechodnie, którzy poinformowali służby. Ranny został przetransportowany do szpitala, niestety, mimo wysiłków lekarzy mężczyzna zmarł. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy tragicznego wypadku, który zbiegł z miejsca zdarzenia. W godzinach wieczornych w niedzielę samochód biorący udział w śmiertelnym potrąceniu został odnaleziony przez policję na terenie powiatu staszowskiego. W sprawie zatrzymano trzy osoby.

CZYTAJ TEŻ: Policja szuka świadków wypadku w Mniowie! Zmarły motocyklista miał tylko 21 lat

W trakcie czynności wyszło na jaw, że za spowodowanie śmierci pieszego jest odpowiedzialny 19-latek. Chłopak w momencie tragicznego zdarzenia nie posiadał uprawnień do kierowania.

- Wczoraj Sąd Rejonowy w Opatowie na wniosek prokuratury zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności - informuje Katarzyna Czesna-Wójcik.

Doda rozstała się z mężem