Rondo Praw Kobiet powstanie w Kielcach. Wniosek formalny złożony!

2021-03-04 16:20 tom
Rondo Praw Kobiet powstanie w Kielcach. Wniosek formalny złożony!
Autor: Monika Cieślikiewicz Rondo Praw Kobiet powstanie w Kielcach. Wniosek formalny złożony!

W czwartek na kieleckim Rynku odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. przewodniczącego Rady Miasta Kielce Kamila Suchańskiego oraz posła Lewicy Andrzeja Szejny, a także feministycznej działaczki Małgorzaty Marenin. Jak poinformowano, w Kielcach powstanie Rondo Praw Kobiet, wniosek formalny w tej sprawie został już złożony do Komisji Nazewnictwa w ratuszu przez przewodniczącego Suchańskiego. Pomysłodawcą idei był Andrzej Szejna, posłowi Lewicy wsparcia udzielili m.in. radna Agata Wojda i prezydent Bogdan Wenta.

Poseł Andrzej Szejna podkreślił, że to niezwykle ważna inicjatywa dla Lewicy i przypomniał, że prawa kobiet to również prawa człowieka. Chodzi o takie aspekty jak opieka okołoporodowa, świadome macierzyństwo i bezpłatne środki antykoncepcyjne, ale też równe płace i takie same szanse w zdobyciu zatrudnienia na kierowniczym stanowisku co mężczyźni. Pomysł Andrzeja Szejny poparli również Bezpartyjni i Niezależni, z Kamilem i Katarzyną Suchańskimi na czele. Zgoda przewodniczącego rady oznacza, że w Ratuszu będzie większość niezbędna do zaakceptowania wniosku. Gorącym orędownikiem nowego ronda jest również prezydent Wenta, z którym spotkał się poseł Lewicy z Kielc.

CZYTAJ TEŻ: Dramatyczna sytuacja w Świętokrzyskiem! Został TYLKO JEDEN wolny respirator covidowy w województwie!

- Cieszy mnie, że Prezydent Bogdan Wenta i Pani wiceprezydentka Bożena Szczczypiór popierają tą inicjatywę - podkreślił Szejna.

Nowa nazwa ma zostać nadana jednemu z powstających rond na ul. Wincentego Witosa.

ZOBACZ TEŻ: Kielce. 17-LATKA oszukana metodą na policjanta! Dziewczyna straciła aż 63 TYSIĄCE ZŁOTYCH!

Matura 2021. Szczecińscy maturzyści po próbnym egzaminie z matematyki