Śmierć noworodka z Wełnina. Co mówi prokurator po sekcji zwłok?

2021-02-26 17:03 PAP be
Śmierć noworodka z Wełnina. Co mówi prokurator po sekcji zwłok?
Autor: pixabay.com, CC0 fot. utroja0 /fritzbraus /Policja

Prokuratura Rejonowa w Busku Zdroju rozpoczęła śledztwo w sprawie śmierci noworodka, którego zwłoki znaleziono w czwartek (25.02) w sadzie w miejscowości Wełnin w gminie Solec-Zdrój. Jak poinformował PAP Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, postępowanie jest prowadzone w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

"W piątek przeprowadzono sekcję zwłok. Zlecono także dodatkowe badania posekcyjne i dopiero po ich uzyskaniu sporządzona zostanie opinia dotycząca przyczyny zgonu" – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Prokurator Daniel Prokopowicz zaznaczył, że w śledztwie kompletowany jest materiał dowodowy niezbędny do ustalenia wszelkich okoliczności tego zdarzenia. Wciąż nie jest znana matka dziecka.

Przypomnijmy, zwłoki noworodka znalazł w Wełninie mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna w czwartkowy poranek wyszedł na spacer z psem. Zwierzę poprowadziło go do miejsca w sadzie na nieużytkach rolnych, w którym na ziemi, częściowo przysypane, znajdowały się zwłoki dziecka. Na miejsce przyjechali policjanci i służby medyczne. Niestety informacja o znalezisku się potwierdziła, a biegły lekarz stwierdził zgon dziecka.

CZYTAJ TEŻ: ZWŁOKI NOWORODKA w sadzie. "Patrzę, a tu DZIDZIUŚ przysypany ziemią". Tragedia w Wełninie [NOWE FAKTY]

Wyprzedali wszystko co cenne żeby ratować zdrowie synka. Teraz potrzebują pomocy

Trwa wyjaśnianie, czy zwłoki noworodka zostały tam porzucone, czy też w tym miejscu odbył się poród. Postępowanie jest prowadzone w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.