Autobus z poważną USTERKĄ miał zawieźć DZIECI w góry. Interweniowała policja

2020-02-13 12:07 bs
w Kołobrzegu kontrola policji pozwoliła ujawnić nieprawidłowości w autokarze, który miał zawieźć dzieci w góry. Zdjęcie poglądowe.
Autor: materiały prasowe w Kołobrzegu kontrola policji pozwoliła ujawnić nieprawidłowości w autokarze, który miał zawieźć dzieci w góry. Zdjęcie poglądowe.

W związku z wyjazdami na ferie, zwłaszcza dzieci i młodzieży policja przypomina o możliwości dokonania na wniosek organizatorów wycieczki, rodziców lub opiekunów kontroli trzeźwości kierowców oraz stanu technicznego autokarów. W miniony weekend, w Kołobrzegu taka kontrola pozwoliła ujawnić nieprawidłowości.

Taka kontrola przeprowadzona została w Ustroniu Morskim, gdzie grupa dzieci wyjeżdżała na zimowisko w góry.

Mundurowi zbadali zarówno kierowcę jak i autokar. Trzeźwość mężczyzny i posiadanie przez niego dokumenty nie budziły zastrzeżeń.

Pojawiły się jednak one przy kontroli stanu technicznego pojazdu.

Funkcjonariusze stwierdzili "usterkę techniczną układu kierowniczego pojazdu, polegającą na nadmiernym zużyciu końcówki drążka kierowniczego wzdłużnego", przez co niemożliwe było dopuszczenie pojazdu do ruchu.

Dzieci musiały więc poczekać około 2 godzin na naprawę autobusu. Właściciel pojazdu przyjechał na miejsce wraz z mechanikiem i usunęli usterkę, a dzieci bezpiecznie pojechały na wycieczkę.

Policja apeluje aby właściciele pojazdów wykonujących usługi przewozowe, systematycznie kontrolowali ich stan techniczny a w szczególności: układ kierowniczy, układ hamulcowy, oświetlenie, ogumienie i wyposażenie a wszystko to w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego a nie tylko przewożonych osób.