Kradzież samochodu z dzieckiem w środku

i

Autor: Reprodukcja Domin Złodziej ukradł samochód, w którym było 6-letnie dziecko

Ukradł samochód spod sklepu. W środku było małe dziecko! Dramat w centrum Złocieńca [ZDJĘCIA]

To miały być zwykłe codzienne zakupy. Kobieta wysiadła z samochodu i nawet nie zdążyła dojść do znajdującego się tuż obok sklepu, gdy rozegrał się prawdziwy dramat. Złodziej wsiadł do jej samochodu i odjechał z parkingu. W środku pojazdu było 6-letnie dziecko.

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w centrum Złocieńca (woj. zachodniopomorskie), na sklepowym parkingu przy ul. 5 Marca. Kobieta zatrzymała się na chwilę, by zrobić zakupy w jednym ze sklepów. Wysiadła z auta, a chwilę później rozegrał się prawdziwy dramat.

- Kobieta zatrzymała się przed sklepem. Nie zdążyła nawet dojść do celu, gdy sprawca wsiadł do jej samochodu i odjechał. W samochodzie było jej 6-letnie dziecko - potwierdza Karolina Żych z policji w Drawsku Pomorskim.

Złodziej przejechał dosłownie kawałek drogi i uderzył w betonowy klomb i inne pojazdy. Przypadkowi świadkowie uniemożliwili mu dalszą jazdę. Na miejsce przyjechali policjanci.

Czytaj też: Szczecin: 15-latka poinformowała, że połknęła garść tabletek. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

- Na szczęście nikomu nic się nie stało - dodaje Karolina Żych. - Dziecko jest całe i zdrowe. Największą traumę przeżyła jego mama.

35-latek, który ukradł volkswagena z dzieckiem w środku, był nietrzeźwy. Policjanci ustalają czy mógł znajdować się pod wpływem innych środków odurzających. Usłyszał już m.in. zarzuty krótkotrwałego użycia i uszkodzenia pojazdu oraz jazdy w stanie nietrzeźwości.

Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej karany, niedawno wyszedł z więzienia. Za kradzież w warunkach recydywy, może wrócić za kratki na kolejne 12 lat.

Czytaj też: Chodził po klatkach schodowych i naciskał klamki. 40-latek ze Szczecinka z długą listą zarzutów

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą napaści lub kradzieży?
Syryjczyk próbował rozjechać policjantów! Pościg na krajówce, imigranci schowali się w lesie