Tragiczna śmierć księdza z Koszalina. Termin pogrzebu został już wyznaczony

2020-01-14 17:15 bs
Do tragedii doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 206. Ks. dr Wojciech Wójtowicz stracił życie w koszmarnym wypadku między Polanowem a Nacławiem.
Autor: pixabay Do tragedii doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 206. Ks. dr Wojciech Wójtowicz stracił życie w koszmarnym wypadku między Polanowem a Nacławiem.

Śmierć ks. Wojciecha Wójtowicza pogrążyła w żałobie cały region koszaliński. Kondolencje płyną z całej Polski. Rektor koszalińskiego seminarium, przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych, zginął tragicznie w wypadku samochodowym pod Polanowem.

- To strata dla Kościoła w Polsce - napisał na twitterowym profilu Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki

"Księdza Wojciecha Wójtowicza, rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie znałem od dawna i darzyłem dużą sympatią. Jego nagła i niespodziewana śmierć wstrząsnęła nami pozostawiając pustkę, którą możemy wypełnić jedynie pięknymi wspomnieniami o tym wyjątkowym człowieku" - to z kolei słowa prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego.

Do tragedii doszło w poniedziałek wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 206 między Polanowem a Nacławiem.

Uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego rektora odbędą się 16 i 17 stycznia.

W czwartek 16 stycznia o godz. 19 zostanie odprawiona Msza św. z ciałem zmarłego w koszalińskiej katedrze.

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele Mariackim w Miastku w piątek 17 stycznia o godz. 11. Po Eucharystii dalsza część pogrzebu na cmentarzu komunalnym w Miastku gdzie spoczywają jego bliscy.

Uroczystościom będą przewodniczyli biskupi.