ABW

i

Autor: NSZZ policja Zatrzymania dokonała ABW z Białegostoku

Działania służb

Akcja ABW w Krakowie. Zatrzymali mężczyznę promującego Grupę Wagnera

2023-08-14 9:55

Mężczyzna, który w Krakowie rozklejał materiały promujące Grupę Wagnera został zatrzymany i aresztowany. Podejrzany jest obywatelem Rosji. Do identycznego incydentu doszło w Warszawie. Tam promowaniem Grupy Wagnera zajmował się inny Rosjanin. - Obaj usłyszeli zarzuty, dotyczące między innymi szpiegostwa i trafili do aresztu - przekazał Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych.

Kraków. Rosjanin promujący Grupę Wagnera zatrzymany przez ABW. Usłyszał zarzut szpiegostwa

Niedawno w Krakowie pojawiły się materiały promujące Grupę Wagnera. Jedna z naklejek wzywających do wstępowania w szeregi prywatnej firmy wojskowej została przyklejona nawet w... publicznej toalecie. Sprawą zajęły się polskie służby. W poniedziałek, 14 sierpnia minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński przekazał w mediach społecznościowych, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego współdziałając z policją zatrzymała dwóch Rosjan zajmujących się promowaniem Grupy Wagnera. Jeden z cudzoziemców działał w Krakowie, a drugi w Warszawie. Obu przedstawiono zarzuty, w tym dotyczące szpiegostwa. Obaj mężczyźni zostali też aresztowani.

Na tym etapie służby nie przekazują więcej informacji w tej sprawie. Nie wiadomo więc, czy zatrzymani mężczyźni działali na własną rękę, czy byli członkami poważniejszej siatki szpiegowskiej. Przypomnijmy, że w lipcu Zgromadzenie Parlamentarne OBWE uznało Grupę Wagnera za organizację terrorystyczną

Referendum 2023. Wszystkie pytania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany