Bandyci chcieli zabić 21-latka w bestialski sposób. Ledwo uszedł z życiem

i

Autor: Małopolska Policja Policja zatrzymała dwóch mieszkańców Krakowa w wieku 36 i 40 lat. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Horror w Krakowie

Bandyci chcieli zabić 21-latka w bestialski sposób. Ledwo uszedł z życiem

2022-09-08 11:57

Dwóch mieszkańców Krakowa w wieku 36 i 40 lat zostało zatrzymanych w związku z usiłowaniem zabójstwa, do którego doszło w lipcu na jednym z bieńczyckich osiedli. Zdaniem policji to właśnie oni mieli zaatakować 21-latka i skatować go w bestialski sposób, zadając mu liczne rany przy użyciu noża. Poszkodowany ledwo uszedł z życiem. Musiał przejść kilkugodzinną operację.

Horror w Krakowie. Bandyci chcieli zabić 21-latka w bestialski sposób

Usiłowanie zabójstwa w Krakowie. 21-latek ledwo uszedł z życiem

W lipcu na jednym z osiedli krakowskich Bieńczyc, 21-letni mężczyzna został skatowany w bestialski sposób i ledwo uszedł z życiem. Został on zaatakowany przez dwóch bandytów, którzy przy użyciu noża zadali mu liczne obrażenia, raniąc go między innymi w głowę, szyję, ręce i kark. U poszkodowanego doszło do przecięcia naczyń tętniczych i uszkodzenia czaszki. Po ataku zakrwawiony 21-latek zapukał do jednego z mieszkań i poprosił o pomoc. Kobieta, która otworzyła drzwi natychmiast wezwała pogotowie ratunkowe, a ranny trafił do szpitala. Na szczęście lekarzom udało się uratować życie mężczyzny, przeszedł on jednak kilkugodzinną operację, a zadane mu przez bandytów obrażenia zagrażały jego życiu. Powodem wybuchu agresji sprawców miała być sprzeczka, do której doszło, gdy 21-latek został zaczepiony przez szukających awantury mieszkańców Krakowa.   

PRZECZYTAJ: Trzy doby czekali na węgiel z kopalni Janina. Nie wystarczyło dla wszystkich

Policja zatrzymała podejrzanych. Grozi im dożywocie

Policjanci szybko ustalili personalia podejrzanych, jednak oni zdołali opuścić miejsca zamieszkania jeszcze przed wizytą funkcjonariuszy i ukrywali się. Do zatrzymań doszło w piątek, 2 września. 36-latek wpadł w rejonie Ronda Kocmyrzowskiego, gdy jechał na rowerze, a jego 40-letni kompan został zatrzymany w jednym z supermarketów w Zabierzowie. Obaj zatrzymani trafili do krakowskiej komendy, gdzie zostali przesłuchani.

Następnego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa oraz udziału w bójce. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany