Ciężarna Dorota umierała w pobliżu relikwii Jana Pawła II. Szpitale masowo ściągają szczątki świętych

i

Autor: Shutterstock, Art Service/Super Express, Piotr Grzybowski/Super Express Ciężarna Dorota umierała w pobliżu relikwii Jana Pawła II. Szpitale masowo ściągają szczątki świętych

Tragedia w Nowym Targu

Ciężarna Dorota umierała w pobliżu relikwii Jana Pawła II. Szpitale masowo ściągają szczątki świętych

2023-06-16 15:01

Tragiczna śmierć ciężarnej Doroty w szpitalu w Nowym Targu wciąż budzi kontrowersje. Nie brakuje głosów, że postępowanie personelu podhalańskiej lecznicy wynikało z jej związków z Janem Pawłem II. Papież jest patronem szpitala, a w placówce znajdują się relikwie Ojca Świętego, przekazane przez kard. Stanisława Dziwisza. Jak opisuje gazeta.pl, polskie szpitale chętnie przyjmują relikwiarze ze szczątkami świętych.

Śmierć ciężarnej Doroty w Nowym Targu. 33-latka zmarła w pobliżu relikwii Jana Pawła II

Nie milkną echa tragedii w Nowym Targu, gdzie zmarła 33-letnia Dorota będąca w piątym miesiącu ciąży. Emocje na nowo rozbudziła relacja matki kobiety, która opowiedziała o reakcji szpitalnego personelu na śmierć ciężarnej pacjentki. Przyczyną zgonu Doroty był wstrząs septyczny i będąca jego następstwem niewydolność wielonarządowa. Z relacji bliskich kobiety wynika, że 33-latka, u której przedwcześnie odeszły wody płodowe leżała nieruchomo z nogami w górze, co miało pomóc w ponownym napłynięciu wód płodowych. Medycy mieli też zbyt długo zwlekać z decyzją o wykonaniu zabiegu przerwania ciąży. Nie brakuje głosów, że ich postępowanie wynikało z charakteru szpitala w Nowym Targu, którego patronem jest Jan Paweł IIW placówce znajdują się również relikwie papieża-Polaka przekazane przez kard. Stanisława Dziwisza. Jak sprawdził portal gazeta.pl, szpital w Nowym Targu nie jest jednak wyjątkiem pod względem posiadania własnych relikwii. 

Szpitale masowo ściągają szczątki świętych. Tych relikwii jest najwięcej

Okazuje się, że placówki lecznicze w Polsce najchętniej sięgają po relikwie dwójki świętych. Pierwszym z nich jest papież Jan Paweł II i tutaj trudno mówić o zaskoczeniu. Bardzo popularne są też jednak relikwie Hanny Chrzanowskiej - zmarłej w 1973 roku pielęgniarki i działaczki społecznej. W Małopolsce znajdują się one między innymi w szpitalu w Wadowicach, czyli rodzinnym mieście Jana Pawła II. Z zestawienia przygotowanego przez gazeta.pl wynika, że w szpitalach często spotyka się również relikwie ojca Pio i św. Faustyny Kowalskiej. Pacjenci nierzadko mają również możliwości modlitwy w obecności relikwii św. Rity, czyli patronki spraw beznadziejnych. Do rzadziej spotykanych relikwii z pewnością można zaliczyć szczątki św. Peregryna z Laziosi, które znajdują się w łódzkim szpitalu im. Kopernika oraz relikwie bł. Carlo Acutisa, które znajdują się w warszawskim Szpitalu Dziecięcym. Pochodzący z Włoch i zmarły w wieku 15 lat Acutis jest patronem Internetu oraz Światowych Dni Młodzieży 2023. 

"Ani jednej więcej!" w Krakowie 14.06.2023. Tłum ludzi solidaryzował się ze zmarłą Dorotą
Sonda
Czy wierzysz w cudowne właściwości relikwii świętych?
Nasi Partnerzy polecają