Koronawirus w Polsce

i

Autor: archiwum portalu

Cztery nowe przypadki koronawirusa w Małopolsce. Wszyscy przebywają w izolacji domowej

2020-03-23 12:50

W poniedziałek kilka minut po południu, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło 36 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Cztery z nich dotyczą pacjentów z województwa małopolskiego. Ich stan jest dobry, wszyscy przebywają w izolacji domowej - informuje biuro wojewody małopolskiego.

- Mamy 36 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego. Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Cztery nowe przypadki w Małopolsce. Kim są chorzy?

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób. Pierwszy przypadek to mężczyzna w sile wieku, z powiatu krakowskiego. Jego stan jest dobry. Przebywa w izolacji domowej.

Drugi przypadek to również mężczyzna w sile wieku z powiatu bocheńskiego. I jego stan jest dobry, będzie przebywał w izolacji domowej. Ponadto dwie zakażone osoby pochodzą z powiatu dąbrowskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku). Obydwoje są w dobrym stanie, pozostaną w izolacji domowej.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 31 osób.

Koronawirus w Krakowie. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak przebiega zakażenie koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Super Raport 20 marca 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE