Straż Graniczna zatrzymała kolejnych cudzoziemców

i

Autor: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Zatrzymali nielegalnych migrantów

Gigantyczny zator na autostradzie A4. Kierowcy obserwowali akcję straży granicznej

2023-08-07 19:38

W poniedziałek, 7 sierpnia na autostradzie A4 straż graniczna prowadziła działania zmierzające do zatrzymania nielegalnych migrantów. W trzech skontrolowanych samochodach znaleziono 33 obcokrajowców, w tym kilkoro dzieci. Na autostradzie powstał gigantyczny zator spowodowany zwalnianiem przez kierowców i obserwowaniem akcji służb.

Małopolska. Gigantyczny zator na autostradzie A4. Kierowcy obserwowali akcję straży granicznej

W poniedziałek, 7 sierpnia straż graniczna prowadziła na autostradzie A4 akcję zmierzającą do zatrzymania nielegalnych migrantów przebywających na terytorium naszego kraju. Rzeczniczka komendanta KOSG poinformowała PAP, że "działania miały charakter dynamiczny, ale bez pościgu". Zatrzymano trzy samochody na niemieckich numerach rejestracyjnych. Pojazdy były prowadzone przez kierowców w Syrii, a oprócz szoferów znajdowało się w nim jeszcze 30 osób, w większości rodaków osób kierujących. Wśród pasażerów aut było kilkoro dzieci.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do placówki Straży Granicznej w Krakowie, gdzie funkcjonariusze podejmą działania w kierunku potwierdzenie ich tożsamości i obywatelstwa. Ustalane będą też okoliczności zdarzenia oraz trasa ich przejazdu - przekazała PAP rzecznik komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej mjr Dorota Kądziołka.

Jak informował dyżurny krakowskiego oddziału GDDKiA, działania Straży Granicznej spowodowały spowolnienie ruchu na autostradowej obwodnicy Krakowa, bowiem kierowcy zwalniali i obserwowali zdarzenie. Zator na obu jezdniach autostrady miał do kilkunastu kilometrów długości.

Sonda
Czy straż graniczna w Polsce radzi sobie ze zjawiskiem nielegalnej imigracji?
Kraków. Pod samym Wawelem odkryto ślady po dużych zrzutach ścieków do Wisły. „Leki, hormony, narkotyki”