Zapadlisko pochłonęło 40 grobów

Kolejne zapadlisko w Trzebini! Dziura na cmentarzu została zasypana

2022-09-28 7:52

Gigantyczna dziura powstała na cmentarzu parafialnym w Trzebini wskutek zapadliska, została już zasypana bez przeprowadzania ekshumacji. Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że ponowne otwarcie nekropolii jest uzależnione od wyników badań terenu. Burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk powiadomił o kolejnym zapadlisku na terenie miasta.

Zapadlisko na cmentarzu w Trzebini zostało zasypane

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że gigantyczna dziura, powstała na cmentarzu w Trzebini wskutek zapadliska została zasypana. Do katastrofy geologicznej na terenie nekropolii doszło w zeszłym tygodniu, a jej efektem było zniszczenie 40 grobów,  w których spoczywało 61 ciał zmarłych. Znalazły się one w leju o głębokości 10 metrów i 20-metrowej średnicy. Niestety w tym przypadku przeprowadzenie ekshumacji okazało się niemożliwe. Niestabilność terenu mogłaby bowiem zagrażać bezpieczeństwu osób podejmujących takie prace. Zmarli spoczywający w grobach, które uległy zniszczeniu, mają zostać godnie upamiętnieni. Ustalenia z rodzinami w tej sprawie koordynuje miejscowa parafia. Cmentarz w dalszym ciągu jest zamknięty. Jego ponowne otwarcie jest uzależnione od wyników badań geologicznych terenu. Potrwają one przez około dwa miesiące, w związku z tym otwarcie cmentarza w Trzebini na 1 listopada wydaje się mało prawdopodobne. Sanepid zapewnił, że badania próbek wody pobranych w Trzebini nie wykazały nieprawidłowości.

Burmistrz Trzebini powiadomił o kolejnym zapadlisku

Burmistrz Trzebini powiadomił w mediach społecznościowych, że w mieście powstało kolejne zapadlisko. Na szczęście pojawiło się one na terenie niezabudowanym i miało niewielką średnicę. Informacja o zdarzeniu została przekazana Spółce Restrukturyzacji Kopalń, która zleciła zasypanie zapadliska. W wyniku powstania nowego zapadliska nikt nie ucierpiał.

Tata chorej Zosi idzie z Zakopanego na Hel. Zatrzymał się w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany